A Díjat minden évben max. 2 fő, a Semmelweis Egyetemen dolgozó fiatal, 36. életévét be nem töltött gyermekgyógyász szakorvos, vagy szakorvos jelölt nyerheti el pályázat útján (hölgyek esetében a korhatár gyermekenként 2 évvel, de maximum a 41. életév betöltéséig kitolódhat). A díjak átadására a Semmelweis Napon vagy a Dies Academicuson kerül sor.

A pályázat beadásához szükséges dokumentumok innen letölthetőek:

Az elmúlt év díjazottjai:

Márer Vera-díjat kapott dr. Horváth Klára, a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi tanársegéde, aki az alvás-ébrenlét ciklussal és ezek zavaraival foglalkozik. A díjazott több sikeres TDK-hallgató témavezetője, 2020-tól PhD-témavezető, tudományos közleményeinek száma: 17, független idézettsége 146, H-indexe: 8.

A jubileumi tanév másik kitüntetettje dr. Kaucsár Tamás, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika szakorvosjelöltje, aki nefrológiai kutatásokat végez, azon belül is a gyermeknefrológiai betegségek genetikai hátterével foglalkozik. Több sikeres TDK-hallgató tutora, közleményeinek száma 19, független idézettsége 444, H-indexe 11.