Az Országos Mentőszolgálat kérésére,  a Semmelweis Egyetem is igyekszik segítséget nyújtani a koronavírus járvány okozta nehézségek leküzdésében, a tesztelések, mintavételezések területén nyújtott közreműködéssel. Az első hullám során a hazai védekezésben meghatározó szerepet játszott az egyetemünk által vezetett, – a négy orvosképző intézmény – reprezentatív koronavírus szűrővizsgálata, melyben a hallgatóink által vállalt elhivatott és lelkiismeretesen végzett önkéntes munka szerepe elvitathatatlan.

A jelenlegi védekezési fázisban 2020. október 29-től kezdődően, 10 héten át, 80 fős csoportokra osztva várják a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karának IV., V., és VI., valamint a Fogorvostudományi Karon tanuló IV. és V. éves, továbbá az Egészségtudományi Kar III. éves ápoló, mentőtiszt és a IV. éves ápoló, mentőtiszt, védőnő, népegészségügyi ellenőr hallgatóit a mintavételezésben való közreműködésre Budapesten és a Közép-Magyarországi régióban. A jelentkezéssel kapcsolatos részletes infókat a Neptun rendszeren keresztül kapják meg a hallgatók. Az OMSZ számára végzett munka beszámításra kerül a karok kurrikulumaiba.