„Telkes Mária, Karinthy Emmi, Braun Paula, Freyberger Klára, Karikó Katalin és Fekete Andrea – csak néhány név a feltaláló nők sorából, akik gondolkodtak, választ kerestek, kombináltak, majd megalkottak valami olyasmit, ami addig nem volt. Nélkülük és találmányaik nélkül biztosan szegényebb lenne a világ.
Az elmúlt évek az innováció hasznosításának új nézőpontját hozták el. Lélegeztetőgépekkel, maszkokkal kapcsolatos újítások vagy épp katonai találmányok születtek, amelyek szigorúan nem háborús célokat szolgálnak.
Egy magyar kutatócsoport hegesedésgátló gyógyszere is az elmúlt 2 év sikertörténetei közé tartozik. Felfedezésük gyorsította a klinikai vizsgálatokat, és a covidban szenvedők tüdőhegesedését is gátolhatja.”

Dr. Fekete Andrea PhD az I. Sz. Bókay Gyermekklinika munkatársa, a SE- MTA ˝Lendület˝ Diabétesz Kutatócsoport vezetője, egyetemi docens beszélt kutatói munkájáról az RTL Klub Fókusznak.
——————————————-
Ha támogatnád a Gyermekklinikán folyó betegellátást, kérjük adód 1%-át ajánld fel alapítványunknak!
Bókay Gyermekklinikáért Közhasznú Alapítvány
Adószám: 18222432-1-42