Átadták a magyar gyermekgyógyászat rangos díjait

A Schoepf-Merei-emlékérmet dr. Tulassay Tivadar gyermekgyógyász, a Semmelweis Egyetem korábbi rektora, az I. Sz. Bókay Gyermekklinika korábbi igazgatója, professzor emeritus kapta Schoepf-Merei Ágost emlékének ápolásán túl a gyermekgyógyászat, a gyermekegészségügy és a társasági élet területén kiemelkedő jelentőségű szakmai, szakmapolitikai munkássága elismeréseképpen. A díjazott online jelentkezett be és tartotta meg Schoepf-Merei Ágost emlékelőadását, amelyben a jeles gyermekgyógyász szakmai életútjának részletgazdag ismertetésén túl annak hazaszeretét, hazafiasságát méltatta, bízva abban, hogy a mai fiatalok is hasonlóan gondolkoznak.

A gyermekorvoslás területén kifejtett magas szintű tudományos tevékenység elismeréseként Kerpel Fronius-díjat vehetett át dr. Reusz György gyermekgyógyász, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Bókay Gyermekklinika egyetemi tanára. A professzor előadásában az elődök nagysága mellett az utódok fontosságáról is beszélt, bemutatva fiatal kollégáit.
Szívből gratulálunk mindkettejüknek!