SPINOFF - Szérumterápia a koronavírus-járvány alatt Magyarországon

A Magyarországon elindult plazmaterápia-kutatást bemutató dokumentumfilm készült, melyben az egyetem rektora mellett több kutató is megszólal. Dr. Fekete Andrea, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika adjunktusa, a SigmaDrugs gyógyszer-fejlesztő startup társalapítója és vezetője kutatásukat bemutatva elmondta: a Sigma-1 receptor serkentése áttörést hozhat a koronavírus megbetegedések szövődmé-nyeként kialakuló tüdőgyulladás és szöveti hegesedés kezelésében. A vérplazmaterápia alkalmazásáról szólva dr. Merkely Béla rektor kiemelte: a több mint százéves gyógymód az egyik leghasznosabb terápiának bizonyult a súlyos betegek ápolásában Magyarországon és külföldön egyaránt. Hozzátette: a klinikai vizsgálati rész a Semmelweis Egyetemen történt. Dr. Müller Veronika, a Pulmonológiai Klinika igazgatója hangsúlyozta: május elején kapta meg az első páciens a vérplazma-kezelést. Kiemelte: a terápia biztonságos, nincs komoly mellékhatása.