A hónap kiemelt célja, hogy fokozottan figyeljünk a megfelelő folyadékbevitelre, mindemellett pedig tartsuk szem előtt a környezettudatosságot is. Használjatok újratölthető palackokat és igyekezzetek csökkenteni a műanyag hulladék mennyiségét! A hűvösebb idő beköszöntével sem kell lemondani a szabadtéri sportolásról. Gyűjtsétek a kilométereket, számoljátok a csapat teljesítményét és lássuk, ki jut messzebbre.
|
|
|
Kilométer gyűjtésre fel! A hónap kihívása, hogy csoporttársaiddal együtt gyűjtsetek minél több kilométert sétával, sportolással, túrázással. Telefonos applikáció segítségével rögzíthetitek a megtett lépésszámokat. Sétáljatok többet az oktatási napokon, kiránduljatok a szabadban, mozgósítsátok a csapat összes tagját és élvezzétek együtt a késő őszi napokat.
|
Csatlakozva a sokak által ismert “Száraz Novemberhez”, mi is zéró toleranciát hirdetünk. A szorgalmi időszak végéhez közeledve fontos, hogy a szokásosnál is koncentráltabbak legyetek a számonkérések miatt. A hónap kihívásának kiemelt célja, hogy felhívjuk a figyelmeteket a vízivás fontosságára. Törekedjetek a napi 2-2,5 liter víz elfogyasztására, ami az egészség megőrzése és az összpontosítás fenntartása miatt is fontos. |
Miről küldj képet?
- Készítsetek a kilométer gyűjtésről egy videó- vagy fotómontázst! A kreativitásotokra bízzuk, hogyan mutatjátok be az elvégzett mozgást. Összesítsétek és számoljatok be arról, hogy összesen hány kilométert tett meg a csapat ebben a hónapban!
- Mutassátok be, mennyire fontos a megfelelő folyadékfogyasztás! Készítsetek képeket, melyekből aztán állítsatok össze egy figyelemfelkeltő plakátot a vízivás fontossága mellett a műanyaghulladék szelektív módon történő gyűjtéséről is, illetve a környezetkímélő megoldásokról (pl.: újratölthető palack).
- Mindkét feladatban értékeljük a kreatív megoldásokat és a csoport aktivitását, valamint figyelembe vesszük a csapaton belüli részvételi arányt is.
Hogyan rögzítsd a megtett távolságod?
Okosórád vagy telefonos applikációd segítségévell könnyedén rögzítheted eredményeidet. A telefonodon gyárilag is megtalálható applikáció mellé ajánlunk néhány ingyenesen letölthetőt is:
- Strava
- Endomondo
- Sports Tracker
- Nike
- Pacer
- Gyártók saját egészség applikációi (pl.: Apple Egészség, Samsung Health, Huawei Health stb.)
Ezekben az applikációkban – mint például a Samsung Health – beállíthatod a napi folyadékbeviteli célod és folyamatosan naplózhatod hány pohár vizet fogyasztottál már el, így könnyen tudod követni a vízivásod mértékét. Gyűjtöttünk olyanokat is, amik emlékeztetnek a folyadékbevitelre:
- Igyál vizet! – Víz ivás emlékeztető és napló
- Aqualert
Mennyi a célértéked egy nap?
A nemzetközi és hazai ajánlások szerint felnőtt nőknek 2 liter, míg férfiaknak 2,5 liter az ajánlott folyadékbevitel egy nap.
Színesíthetjük a folyadékbevitelünket a mértékletesség elvét szem előtt tartva tejjel, 100%-os gyümölcslével, és vegyük figyelembe a levesekből és főzelékfélékből származó folyadékmennyiséget is. Többségében törekedjünk a tiszta víz, ásványvíz fogyasztására. A borongós őszi időben fogyaszthatunk teát is, lehetőség szerint cukormentes változatban. Sportolásnál válasszunk magas magnéziumtartalmú szénsavmentes ásványvizeket.
Túraútvonal ötletek:
- Spartacus ösvény (14 km)
- Rám-szakadék, Lukács-Árok (8,8 km)
- Panoráma kör a Hármashatár-hegyen (9 km)
- Prédikáló-szék (10-11 km)
- Balboa-kör (19,33 km)
- Budakeszi – Nagy Kopasz-hegy (12 km)
- Csergezán Pál-Kilátó (Nagy Kopasz – a Budai hegység legmagasabb pontja) – (12,2 km)
- Visegrád körtúra a Nagy-Villámra (7,1 km)
- Kiskovácsi-Holdvilág-árok-Kőhegy-Pomáz (5,3 km)
- Hűvösvölgy- Nagy-Hárs -hegy- Szépjuhászné (10 km)
- Naszály-Katalinpuszta (9,6 km)
- Nagy-Kevély (10,2 km)