Az egyetem munkatársai által beadott védőoltások száma - 2021. május 04.
219505 Összes oltás
14121 Beoltott Semmelweis Polgár

• Fitness-wellness instruktor
  • Sportedző-sportszervező

Általános tájékoztató a képzésekről:

Fitness-wellness instruktor

Szakma neve: Fitness-wellness instruktor
Ágazat neve: Sport
Szakmajegyzék száma: 510142001

A fitness-wellness instruktor széles bázisú sport- és mozgástudományi alaptudás birtokában tervez, szervez és vezet csoportos, illetve egyéni edzéseket, edzésprogramokat rekreációs sportlétesítményekben (pl.: fitnesz, wellness klubok, szállodák wellness részlegei, uszodák, szabadidőközpontok, tornatermek stb.). Tevékenysége a lakosság fittségi állapotának javítására irányul, népszerűsíti az egészséges életmódot, egészségmegőrzést és a mozgás programokat. Segíti az ügyfelet abban, hogy megtalálja az érdeklődésének, az edzettségi szintjének, a testalkatának, a fizikai állapotának megfelelő rekreációs mozgásprogramot.
A sportfoglalkozások vezetésén túl az érintett létesítményekben ügyfélszolgálati, recepciós és marketingkommunikációs feladatokat is ellát. Tájékoztatást ad az ügyfeleknek a fitnesz-wellness létesítmény balesetvédelmi és biztonsági előírásairól, szolgáltatásairól, a géppark, az eszközök és a berendezések rendeltetésszerű használatáról. A fitnesz-wellness létesítmény balesetvédelmi és biztonsági előírásait betartja és betartatja.
Ajánlott minden fiatal számára, akinek a sport, sportolás iránti elkötelezettsége oly mértékű, hogy szívesen választja ezt a területet hivatásául.

A szakképzettséggel rendelkező

• a fizikai aktivitás fontosságát terjeszti, az általa oktatott mozgásprogramokat népszerűsíti;
  •  változatos hangulatú, dinamikájú és edzés hatású zenés óra fajtákat tart;
  • képes csoportos és egyéni vízi edzésprogramokat vezetni;
  • a csoport tudásszintjének megfelelő gyakorlat anyagot állít össze, a terhelés intenzitás megfelelő módon szabályozza;
  • a gyakorlatokat bemutatja és megtanítja;
  •  a kellemes csoportlégkört megteremti, a csoporttagokat motiválja;
  • életkori sajátosságoknak megfelelő és egyéb speciális csoportos foglalkozásokat tervez és vezet;
  • a hibákat felismeri, kijavítja, a sérüléseket megelőzi;
  •  szükség esetén elsősegélynyújtási feladatokat lát el;
  • az erőfejlesztő és kardio-gépeken végzett egyéni edzéseket szakszerűen felügyeli;
  • kapcsolódó adminisztratív feladatokat lát el.

Képzési és kimeneti követelmények:

https://api.ikk.hu/storage/uploads/files/kkk_sport_fitnesswellnessinstruktor_2020pdf- 1589137800374.pdf

Programtantervek a szakmai oktatáshoz:

https://api.ikk.hu/storage/uploads/files/ptt_sport_fitness-wellness_instruktor_2020pdf- 1597241120819.pdf

Sportedző -sportszervező

Szakma neve: Sportedző (a sportág megjelölésével) -sportszervező
Ágazat neve: Sport
Szakmajegyzék száma: 510142002

Választható sportágak: a szakképzettség megszerzésére irányuló képzés azokban a sportágakban szervezhető, amelyekben a sportról szóló 2004. évi I. törvényben foglaltaknak megfelelő országos sportági szakszövetség vagy az országos sportági szakszövetség feladatait ellátó országos sportági szövetség működik. A sportedző-sportszervező szakember sportág- specifikusan, célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését.
Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítőkészségüket. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat, valamint egyéb sportrendezvényeket szervez. Rekreációs szakemberként részt vesz az amatőr sportolók foglalkozásai, versenyei szervezésében, irányításában.

Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők sportolási programjának összeállítását. Vezetési, szervezési és pénzügyi tanulmányaira alapozva részt vesz sportklubok, szakosztályok munkájában, irányításában. Sporthoz és rekreációhoz kapcsolódó rendezvényeket szervez.

A szakképzettséggel rendelkező:

•  a választott sportág mozgásformáit szakszerűen bemutatja, elemzi, eredményesen oktatja;
  • a sportági mozgástechnikák végrehajtásakor előforduló hibákat felismeri, javítja;
  •  a sportolók képességeit és erőnlétét szakszerűen felméri, értékeli;
  •  az életkori sajátosságok, valamint az egyéni adottságok figyelembevételével tanítványai sportág-specifikus felkészítését, versenyzését megtervezi és irányítja;
  • a sportolók teljesítményét értékeli, a versenyzők kiválasztását elvégzi;
  •  a tehetséggondozás korszerű elveit és módszereit alkalmazza;
  • különböző ciklusú edzés terveket készít;
  • sporteseményeket, mérkőzéseket, versenyeket, táborokat szervez;
  • a munkakörével együtt járó szervezési, pénzügyi, adminisztratív és marketing feladatokat ellát;
  • szükség esetén szakszerű segítséget és elsősegélyt nyújt

Képzési és kimeneti követelmények:

Programtantervek a szakmai oktatáshoz:

https://api.ikk.hu/storage/uploads/files/ptt_sport_sportedzo_a_sportag_megjelolesevel_sportszerve zo_2020pd-1597240954407.pdf

További információkért kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot:
Email: sportkepzesek.sebokay@gmail.com