Magyar Örökség-díjjal ismerték el Dr. Illyés Géza (1870-1951), az első magyar urológus professzor, a hazai urológia és urológiai sebészet úttörő alakjának iskolateremtő munkásságát. Az elismerésre Dr. Romics Imre egyetemi tanár terjesztette fel. Dr. Illyés Géza 1920 és 1941 között volt az Urológiai Klinika igazgatója, ő az első magyar urológus, aki bekerült a Magyar Örökség-díjasok aranykönyvébe. A Magyar Tudományos Akadémia dísztermében tartott ünnepségen Dr. Romics Imre laudálása után Dr. Illyés Géza unokája, Dr. Kammerer László belgyógyász, címzetes egyetemi tanár vette át az elismerést.

1995-ben alapították a Magyar Örökség-díjat, amelyet olyan intézményeknek, csoportoknak adnak át, amelyek tevékenységükkel hozzájárultak a kultúra, gazdaság, sport, tudomány, azaz a magyar társadalom erkölcsi, szellemi felemeléséhez. Állampolgári jogon mindenkinek módjában áll díjra javasolni az általa érdemesnek tartott személyt, intézményt, teljesítményt. A Magyar Örökség-díj bírálóbizottsága az így beérkezett javaslatokból választja ki a díjazottakat, évente négy alkalommal hét-hét díjat osztanak ki.

KEE
Forrás és fotó: Urológiai Klinika