7887. oldal
Visit to collect information
A delegation from the South Korean Keimyung University visited our university.
8. oldal
Laikus érdeklődők az egyetemen
Második alkalommal vett részt a Semmelweis Egyetem a Kutatók Éjszakáján.
9. oldal
Fizetéskiegészítés neonatológusoknak
Évi 25 millió forintos támogatást nyújt a Richter Gedeon NyRt. a Semmelweis Egyetem számára a következő három évben.
11. oldal
Százéves épület az I. Számú Gyermekgyógyászati Klinikán
Idén július 23-án volt 100 éve, hogy a gyermekklinikai épületet rendeltetésének átadták a Bókay János utca 54-ben.
12. oldal
Mesteri túratáborok
A pedagógusi pálya legszebb pillanatai, amikor a diákoktól pozitív visszajelzés érkezik. Dosek Ágoston
egyetemi docens – aki 1988 óta a TF oktatója – a sítáboroknál ezt már megszokta.
13. oldal
Titkok nyomán
Immár huszonnyolc oszlop a magyar tudományos élet és orvosképzés iskolateremtő személyiségeinek egyetemi panteonjában: Kopp Mária, Kopper László, Papp Zoltán és Spät András portréinak bemutatójáról.
14–15. oldal
Semmelweis Symposium 5.-7. November 2010
Karrierirodák az ET-n és a TF-en 16–17. oldal
19. oldal
Migráció motivációi
A megkérdezett orvostanhallgatók kétharmada külföldön szeretne dolgozni. Az itthoni orvosi egyetemeken végzettek elvándorlását 2003 óta követik nyomon az Egészségügyi Menedzserképző Központban, ahol Girasek Edmond mutatta be az elmúlt időszak ilyen vonatkozású adatait.