7826. oldal
Semmelweis University – elite higher education institution
The university performed extremely well in the elite higher education institution tender for the title Research University. At the ceremony held in Parliament on 16 April, Rector Tivadar Tulassay was the first of the five rectors from winning universities to receive the document certifying the title.
7. oldal
Faculty of Health and Public Services
As we reported in several languages in our last edition, our university has been expanded with a new faculty (Faculty of Health and Public Service, EKK). Miklós Szócska, acting dean, told us about the inaugural faculty council session held on 21 April.
13. oldal
Entwicklungstendenzen unserer Doktorandenausbildung
9. oldal
Doktori képzésünk fejlesztési irányai
Jól sikerült a doktoranduszok idei megmérettetése, elégedett a részvétellel, az előadások és poszterek minőségével Rácz Károly. A Doktori Tanács új elnökét nemcsak az április közepén tartott 12. PhD Tudományos Napok rendezvényről, hanem doktori képzésünk további fejlesztési irányairól is kérdeztük. Laut Károly Rácz war das diesjährige Doktoranden-Meeting ein voller Erfolg, er ist zufrieden mit Teilnehmerzahlen sowie mit der Qualität der Vorträge und der Poster. Wir befragten den neuen Präsidenten des Doktorenrats nicht nur zu den am 12. April veranstalteten 12. PhD Wissenschaftstagen, sondern auch zu den weiteren Entwicklungstendenzen unserer Doktorandenausbildung.
16. oldal
Botschafter unserer Kultur im Salon
Die Hausherrin des Abends könnte ich auch als Dichterin der Diplomatie bezeichnen, denn dieser Ausdruck für Kulturbotschafter stammt von Katalin Bogyay selbst.
17. oldal
Diáknak lenni itt kevés
Idén negyedik alkalommal rendeztek összejövetelt a Kerpel-Fronius Ödön Tehetséggondozó Programban részt vevő hallgatók számára. A 2007-ben indult kiválósági program keretében folyó egyetemi tehetséggondozás elsődleges célja, hogy a Semmelweis Egyetem kiváló hallgatói számára mentorok segítségével egyéni fejlődési utakat teremtsen.
23. oldal
Fehér köpeny nélkül a betegellátásért
Változás történt az Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatóság élén. Idén januártól Csetneki Julianna átadta a stafétabotot az egyetem új ápolási igazgatójának, Kormos Ágnesnek.