7787. oldal
Széchenyi-díjat kaptak: Ádám Veronika és Tulassay Zsolt
9. oldal
Hagyományos kínai orvoslás az ETK-n
Már a bejelentés is hatalmas visszhangot keltett, hiszen egyetemünk történetében eddig szokatlan új képzést fogad be a tervek szerint szeptembertől az Egészségtudományi Kar. Mészáros Judit dékánt kérdeztük a részletekről.
10. oldal
Experimental surgery
The Experimental Surgery Section functioning in the No. 1 Department of Surgery is a nonautonomous unit within the department. As a result of nearly 10 years’ effort the laboratory was revived and today it is the centre for an increasingly wide range of research under the leadership of its head, Attila Szijártó.
11. oldal
Örökkévalóságnak készült klinikaépület
Nemrég lett százéves az Üllői úti platánoktól védett I. Sz. Sebészeti Klinika. Jövőjét felújításával képzeli el Kupcsulik Péter igazgató.
13. oldal
Embriók varázslatos világa Lenyűgöző kép szerepel a Neurogastroenterology & Motility című havilap idei összes számának címlapján. Harmadjára választotta ki a rangos szakfolyóirat a Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézetben dolgozó Nagy Nándor adjunktus munkáját címlapjára.
14-15. oldal
Hétköznapi gondok, felemelő pillanatok
Egymást érik a szakmai rendezvények az Urológiai Klinikán, és a klinika alapításának 90. évfordulójára is készülnek. Minderről beszámol olvasóinknak a klinikát 13. éve irányító Romics Imre professzor, akit az Európai Urológus Akadémikusok Társasága nemrég elnökévé választott.
16. oldal
Magyar Örökség-díj
A Magyar Örökség és Európa Egyesület figyeli és díjazza korunk, valamint a II. világháborút megelőző időszak legjelentősebb magyar teljesítményeit. Most Kopp Mária és Csermely Péter kaptak kitüntető oklevelet.
17. oldal
Kulturális Napok 2010
Az immár hagyományosnak számító rendezvény gálaestjét az egyetemi kultúra fellegvárába, a Semmelweis Szalonba hívta meg Tulassay Tivadar rektor. Gyönyörű produkciókat láttunk az elegáns környezetben.
18. oldal
NET-es ismerkedési délután
A több mint harmincéves NET történetében először tartottak ismerkedési estet az épületben lévő szervezeti egységek. Tompa Anna ötletgazdáé az érdem, hogy március 12-én a Díszpáholy előterében Hugonnai Vilma emléktáblájának újraavatását követően jócskán a délutánba nyúló vidám intézeti bemutatkozásokra sor kerülhetett.
21. oldal
Egészségpolitika és művészet
Márai Sándor idézettel adta meg a „Professzori tea” március 10-i rendezvényén a felütést Karádi István ÁOK dékán, aki a III. Sz. Belgyógyászati Klinika igazgatójaként volt házigazda Szócska Miklóssal, az Egészségügyi Menedzserképző Központ igazgatójával közösen. A ráadás házi könnyűzene volt a III. Sz. Belgyógyászati Klinika zenekarától.
22. oldal
Semmelweis Karneval
Unter Mitwirkung der IÖCS (der Instruktorengruppe) und der HÖK (der Studentischen Selbsterwaltung) wurde in diesem Jahr der Semmelweis Karneval aus der Wiege gehoben, der im Gegensatz zu seinem Namen keine Faschingsfeier ist, sondern eine in die Atmosphäre der brasilianischen Welt versetzte feierliche Veranstaltung.
23. oldal
ISAS student organization
Emese Tókos, the recently elected chair of ISAS (International Students Association of Semmelweis) and fourth-year student of the English-language course at the Faculty of Dentistry, came to Semmelweis University from the United States. We spoke to her about the operation and objectives of the student body.
24-25. oldal
Hírek, események – röviden