délelőtti PROGRAM
Kísérletes és klinikai immunológia, mikrobiológia – Tanácsterem, 8:30-12:30
8:30-8:45
Wisniewski Éva SE ÁOK IV. – Szabó Judit SE ÁOK IV.
A fehérvérsejt-specifikus ARHGAP25 RacGAP lehetséges szabályozási mechanizmusainak vizsgálata
8:45-9:00
Guszejnov Szabina SE ÁOK IV.
A Hsp70 fehérje szérumszintjének és genetikai polimorfizmusának összefüggése a súlyos sérülést követő szövődményekkel
9:00-9:15
Sébor Zsófia Anna SE ÁOK V.
A komplement rendszer alternatív reakcióút aktivitásának mérésére és jellemzésére alkalmas funkcionális mérési rendszer beállítása
9:15-9:30
Balázs Bálint PPKE III.
A Syk és az Src-kinázok in vivo szerepének vizsgálata Arthus-reakcióban
9:30-9:45
Gesztesi László SE ÁOK V.
Autoimmun pajzsmirigybetegségek társulása szisztémás autoimmun kórképekkel
9:45-10:00
Sulyok Mihály SE ÁOK VI.
Az antiretrovirális kezelés hatása a magyarországi HIV fertőzöttek cerebrális toxoplasmosis utáni túlélésére
10:00-10:15
Szabó Judit SE ÁOK IV. – Wisniewski Éva SE ÁOK IV.
Az ARHGAP25 az FcγR-mediált fagocitózis Rac-on keresztüli negatív regulátora
10:15-10:45
SZÜNET
10:45-11:00
Toldi Gergely SE ÁOK VI.
Az IL-17 termelő limfociták emelkedett perifériás prevalenciája preeclampsiában
11:00-11:15
Balogh Nóra Éva SE ÁOK V.
Az intersticiális tüdőbetegség gyakorisága és jelentősége progresszív szisztémás sclerosisban
11:15-11:30
Szabó Ildikó SE ÁOK VI.
Az uropathogén kórokozók spektrumának és érzékenységének követése az elmúlt hét év során
11:30-11:45
Szabó Katalin SE ÁOK IV. – Odler Balázs SE ÁOK III.
Dexamethasone és dohányfüst együttes hatása az alveoláris epithelsejt hősokkfehérje (HSP) 72 rendszerére
11:45-12:00
Mészáros Judit SE ÁOK V.
D-vitamin ellátottság elemzése szisztémás lupus erythematosusos (SLE) betegek körében
12:00-12:15
Mészáros Gergő SE ÁOK VI.
Kinetikus áramlási citométeres vizsgálatok T-limfocitákon
12:15-12:30
Toldi Gergely SE ÁOK VI. – Mészáros Gergő SE ÁOK VI.
Limfociták kalcium beáramlási kinetikájának vizsgálata béta interferonnal vagy anélkül kezelt sclerosis multiplexben
Keringési betegségek, pulmonológia – Zöld előadóterem, 8:30-12:45
8:30-8:45
Bárdos Réka SE ÁOK V. – Hegyi Erika SE ÁOK IV.
A fetuin-A és a metabolikus-szindróma kapcsolatának vizsgálata carotis stenosisos betegekben
8:45-9:00
Ivancsó István SE ÁOK VI.
A perifériás Thelper1/Thelper2/Thelper17/regulatorikus T sejtarányok változása asztmás terhességben
9:00-9:15
Fábián Katalin SE ÁOK VI.
Agyi metastasist adó tüdőrákok klinikopatológiai jellemzői
9:15-9:30
Marcsa Boglárka SE ÁOK V. – Bukosza Éva Nóra SE ÁOK V.
Angina pectorisban szenvedő, de negatív coronarogrammal bíró betegek érrendszerének komplex, non-invazív vizsgálata
9:30-9:45
Rátosi Orsolya SE ÁOK VI. – Lőrincz Judit SE ÁOK VI.
Az alsó végtagi perifériás verőérbetegség előfordulási gyakorisága és prognosztikai jelentősége
9:45-10:00
Pálinkás Dániel SE ÁOK V. – Papp Márton SE ÁOK V.
Az érfali rugalmasságot meghatározó tényezők korábban gesztációs diabéteszes (GDM) és kontroll asszonyokban
10:00-10:15
Dégi Arianna Amália SE ÁOK VI. – Göblyös Bozsáná SE ÁOK VI.
Az érfalrugalmasság vizsgálata vesetranszplantált gyermekek körében
10:15-10:30
Lendvai Zsófia SE ÁOK VI. – Rónai Katalin SE ÁOK VI.
Az obstruktív alvási apnoe és a szívfrekvencia variabilitás összefüggése metabolikus szindrómás betegekben
10:30-11:00
SZÜNET
11:00-11:15
Pákó Judit SE ÁOK IV. – Kovács Dorottya SE ÁOK V.
Emelkedett plazma VEGF pulmonalis hypertoniában
11:15-11:30
Kohl Gyula Márton SE ÁOK VI.
Eredeti közösségükben élő hazai igen idős hipertóniás betegek CV kockázata, a vérnyomás kontrolláltságának foka, a kezelés intenzitása
11:30-11:45
Szabó Erika SE ÁOK VI.
Herediter Angioneurotikus Oedemas betegek endotheljének vizsgálata
11:45-12:00
Kaller Réka MOGYE IV.
Lokális versus szisztémás fibrinolizis tüdőembólia kezelésében
12:00-12:15
Pilecky Dávid SE ÁOK V. – Szudi Gábor SE ÁOK III.
Reanimációt jellemző „Utstein”-adatbázis feldolgozása a Semmelweis Egyetem Kardiológiai Központban 2010-ben
12:15-12:30
Fekete Melinda Kinga SE ÁOK V.
Súlyos sérültek volumetriás hemodinamikai monitorizálásának sajátosságai és hatása a terápiára
12:30-12:45
Kovács Dorottya SE ÁOK V. – Pákó Judit SE ÁOK IV.
Tüdőtranszplantált betegek követése elektronikus orr segítségével
Radiológia, noninvazív képalkotás – SZ6 terem, 8:30-11:30
8:30-8:45
Molnár Melinda SE ÁOK IV.
A vér-agy gát sérülés és daganattérfogat közötti korreláció vizsgálata multimodális in vivo képalkotással egér glioma modellben
8:45-9:00
Papp Györgyi SE ÁOK VI. – Asztalos Márton SE ÁOK V.
A. uterina embolizáció a myoma ellátásában
9:00-9:15
Zsbán Marcell SE ÁOK IV.
Az FDG PET-CT és MRI DWIBS vizsgálatok eredményeinek összehasonlítása gyermekkori limfómák utánkövetése során
9:15-9:30
Lantos András SE ÁOK IV.
Az interim FDG PET vizsgálat prognosztikai értéke kombinált kemo-immunoterápiával kezelt non-Hodgkin limfómák esetén
9:30-9:45
Tőkés Tímea SE ÁOK V. – Iványi Kálmán SE ÁOK V.
Emlőrák primer szisztémás kezelése: Diagnosztikai vizsgálatok kapcsolódása
9:45-10:15
SZÜNET
10:15-10:30
Nagy Zoltán SE ÁOK V. – Mukli Péter SE ÁOK VI.
Humán agykérgi kognitív működés dinamikájának noninvazív vizsgálata funkcionális közeli infravörös (fNIRS) képalkotó módszerrel
10:30-10:45
Varga Szabolcs MOGYE IV.
Lézer angioplasztika és sztent implantáció a. iliaca elzáródásban
10:45-11:00
Pekli Damján SE ÁOK V. – Vajda Noémi SE ÁOK VI.
Percutan transhepaticus drainage elzáródásos sárgaságban
11:00-11:15
Kolumbán Zsuzsa SE ÁOK VI.
Polinomillesztésen alapuló prognózisgörbe LINAC sztereotaxiás sugársebészeti kezelés utáni változások dinamikájának bemutatására
11:15-11:30
Berényi Beáta SE ÁOK IV. – Pálházi Péter SE ÁOK V.
Röntgen vezérelt minimál invazív beavatkozások begyakorlása – sugárterhelés nélkül
Gasztroenterológia – Barna előadóterem, 9:30-13:15
9:30-9:45
Lovász Barbara Dorottya SE ÁOK V. – Végh Zsuzsanna SE ÁOK V. A 12 hónapos Adalimumab kezelés hatékonyságának markerei Crohn betegekben. Multicentrikus magyarországi vizsgálat eredményei
9:45-10:00
Golovics Petra Anna SE ÁOK V.
A biológiai kezelés rövid és hosszú távú hatékonysága és mellékhatásai Crohn betegekben egy centrum adatai alapján
10:00-10:15
Németh Dániel SE ÁOK V. – Pesti Veronika SE ÁOK V.
A D-vitamin metabolizmusban szerepet játszó gének expresszióváltozása különböző hepatocellularis carcinoma sejtvonalakon in vitro
10:15-10:30
Tóth Zsuzsanna SE ÁOK IV. – Kocsis Dorottya SE ÁOK IV.
A HER2 receptor expressziójának incidenciája gyomorákban egy gastroenterológiai centrum egyéves anyagában vizsgálva
10:30-10:45
Végh Zsuzsanna SE ÁOK V. – Lovász Barbara Dorottya SE ÁOK V.
A hs-CRP Crohn-betegségben: klasszifikációs marker?
10:45-11:00
Lakatos Marianna SE ÁOK V. – Oláh Dóra SE ÁOK IV.
A májelzsírosodás vizsgálata idült C hepatitisben színkód alapú szegmentálásos módszerrel
11:00-11:15
Fábián Orsolya SE ÁOK V.
Az emésztőrendszeri lipidek szerepe a tripszinaktivitás szabályozásában
11:15-11:45
SZÜNET
11:45-12:00
Varga Zsófia Mária SE ÁOK IV.
Az MMP-2, MMP-7, MMP-9, TIMP-1 és TIMP-2 viselkedése colorectalis carcinomában és gyulladásos bélbetegségben
12:00-12:15
Pesti Veronika SE ÁOK V. – Németh Dániel SE ÁOK V.
D-vitamin adását követő CYP24A1 mRNS expresszió fokozódás kinetikája hepatocellularis carcinoma sejteken in vitro
12:15-12:30
Zóka András SE ÁOK VI.
Hepatikus stellata-sejtek extracellularis mátrix-termelésének változása incretin mimetikum és resistin kezelés hatására
12:30-12:45
Fábián Melinda SE ÁOK III. – Németh Dániel SE ÁOK V.
Krónikus C és B hepatitises betegek földrajzi megoszlása Magyarországon
12:45-13:00
Szanyi Szilárd SE ÁOK V.
Membránvezikulák vizsgálata pancreas adenocarcinomában
13:00-13:15
Horváth Péter SE ÁOK V.
Tetralon származékok antiproliferatív hatása D-vitamin kezelés mellett colorectalis carcinoma sejtekben
délUTÁNI PROGRAM
16:30-tól
Díjátadó ünnepség – Zöld előadóterem