Molekuláris Endokrinológia – Vaszkuláris Biológia Laboratórium

Az érrendszer működése alapvetően meghatározza a hemodinamikai viszonyokat amely jelentősen megváltozhat a kardiovaszkuláris rendszert érintő patológiás állapotokban (pl. magas vérnyomás, diabetesz, genetikai mutációk).

(Dr. Hunyady László egyetemi tanár, az MTA levelező tagja – Dr. Szekeres Mária PhD, tudományos munkatárs)

Semmelweis Egyetem ÁOK, Élettani Intézet

Kutatásaink célja az angiotenzin II és más G-fehérje kapcsolt receptor agonisták szerepének tisztázása ezen élettani és kórélettani folyamatokban az erek működésének funkcionális vizsgálatával a laboratóriumban beállított miográfiás rendszer segítségével, valamint a sejt-szignalizáció molekuláris biológiai módszerekkel történő vizsgálatával.

A TDK munka során lehetőség nyílik mikropreparációs sebészeti technikák valamint molekuláris biológiai módszerek elsajátítására.
Elérhetőség és bővebb információ:

Maria Szekeres MD, PhD
tudományos munkatárs
Semmelweis Egyetem ÁOK, Élettani Intézet
Cím: 1094 Budapest, Tüzoltó u. 37-47.
Email: szekeres.maria@med.semmelweis-univ.hu
Tel: +36-1 459-1500 / 60460, 60454 mellék
Fax: +36-1 266-6504

———————————————————————————————————————————————–