A pályázat célja a régi rendszerű orvosi, fogorvosi, gyógyszerész és egészségtudományi PhD
képzésben részt vevő hallgatók PhD-fokozatszerzésének elősegítése kiválósági alapon. Pályázhatnak
mindazok a régi rendszerű, volt ösztöndíjas vagy önköltséges PhD hallgatók, akik 2016.
szeptember 1-ét megelőzően nyertek felvételt a doktori képzésre, és a 3 éves képzési periódust követően az Abszolutóriumot megszerezték, de értekezésüket még nem nyújtották be a Doktori Iskola Hivatalába.

A támogatás módja a PhD értekezés Doktori Iskola Hivatalába történő benyújtásig, de maximum 1
évig, havi 70.000 Ft „PhD Fokozatszerzési Ösztöndíj” juttatása, valamint a PhD értekezés Doktori Iskola Hivatalába történő benyújtásakor ösztöndíj kiegészítésként 400.000 Ft „Egyszeri PhD Fokozatszerzési Ösztöndíj” juttatása.

A támogatás feltétele kiemelkedő tudományos tevékenység és az abszolutórium korábbi megszerzése.

A pályázókkal szemben támasztott elvárások a PhD fokozatszerzés feltételeinek teljesítése (l. Doktori Szabályzat), a doktori értekezés munkahelyi védésének lebonyolítása, a doktori értekezés benyújtása a Doktori Iskolához. Kötelezettséget vállal továbbá arra, hogy jelen ösztöndíj kiegészítési támogatás hatálya alatt megjelenő tudományos közleményeken a Projekt azonosítószámát
(EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009) feltünteti.

A pályázatot a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola Hivatalába (Budapest 1085 Üllői út 26.) kérjük postai úton eljuttatni.

A pályázatok postai feladásának határideje: 2019. február 15.

Fokozatszerzési pályázati adatlap

Fokozatszerzési támogatás felhívás