Betűméret: A A A

Semmelweis 250 Egyetemi emléktúra

A Semmelweis Egyetem alapításának 250. évfordulója alkalmából gyalogos túrasorozattal tisztelgünk az egyetem névadójának, Semmelweis Ignácnak munkássága és életútja előtt. Az összesen 250 kilométeres, öt kétnapos szakaszból álló, valamint az összesen 100 kilométeres négy egynapos szakaszból álló  túrasorozatra az egyetem jelenlegi és volt diákjait, dolgozóit és családtagjaikat is várjuk. Csatlakozni nem csak a teljes távra, hanem egy-egy szakaszra is lehet.

Az egyes túrák útvonala hazánk különböző tájain vezet végig, így lehetőség nyílik az ország több hegységének, régiójának megismerésére. A 250 km-es valamint a 100 km-es távot a tanév folyamán, öt+négy részletben teljesítik a résztvevők. Az útvonalak részben érintik az Országos Kéktúra útvonalát, így helyenként bélyegezni is lehet majd.

Az emléktúrát három szinten lehet teljesíteni a teljesítők emléklapot kapnak :

Arany fokozatot ér el, aki 250 km-t vagy annál többet teljesít
Ezüst fokozatot ér el, aki 125 km-t teljesít
Bronz fokozatot ér el, aki legalább egy túrán részt vesz

Az egyes túrák indulási és végpontjai vonat illetve távolsági busz állomások lesznek. A résztvevők tömegközlekedéssel utaznak, a jegyeket mindenki maga vásárolja meg.

A kétnapos túrák időpontjai és úti céljai (2×25 km / hétvége):

1. szeptember 14-15. Bakony (Városlőd – Bakonybél – Zirc)
    jelentkezés május 31-ig.
  2. október 19-20. Mátra (Sirok – Mátraháza – Mátraverebély)
    jelentkezés szeptember 21-ig.
  3. február 1-2. Vértes (Oroszlány – Gánt – Szárliget)
    jelentkezés november 30-ig.
  4. április 4-5. Börzsöny (Nógrád – Nagyhideghegy – Nagymaros)
    jelentkezés február 29-ig.
  5. május 1-2. Pilis Piliscsaba – Hármashatárhegy – Tabán)
    jelentkezés március 31-ig.

Szállás: a kétnapos túrák első estéjén (szombatonként) közepes komfortfokozatú turistaházakban, falusi vendégházakban.
Étkezés: önellátás (meleg étel: az útvonal mentén helyi vendéglőkben egyéni igény alapján, előzetes rendelésre)

Minden túraszakaszra külön jelentkezést kérünk, pontosan tartva a megadott határidőt! A megadott határidőn túl jelentkezőknek a szállást saját maguknak kell foglalniuk!

A kétnapos túra várható költségei:

• az utazás teljes árú jeggyel számolva az 1. és 2. túrán kb. 4–5000 Ft, a 3. és 4. túrán kb. 3000 Ft, az 5. túrán pedig kb. 1000 Ft.
  • a szállások ára kb. 2500 – 3000 Ft, melynek díját aktuálisan az adott túraszakaszra való jelentkezéssel lehetőleg egy időben, de legkésőbb a jelentkezési határidőig kell befizetni

A jelentkezni a kiírás alján található online jelentkezési lap kitöltésével illetve a szállásdíj befizetésével lehet.

Az egynapos túrák időpontjai és úti céljai

1. október 12. Nyergesújfalu – Dorog
  2. november 16. Héreg – Nyergesújfalu
  3. február 15. Diósjenő – Kemence – Csóványos – Diósjenő
  4. március 21. Esztergom – Pilisszentlászló – Dobogókő – Pilisvörösvár

Az egynapos túrákon csak utazási költséggel kell számolni!

A túrákon való részvétel – egy nap alatt 25 km-t, két nap alatt 2×25 km-t gyalogolni hegyvidéki terepen – komoly sportteljesítmény, ezért a részvétel feltétele:

• ennek megfelelő egészséges edzettségi állapot
  • az időjárásnak megfelelő túraruházat és felszerelés.

További információ Katona László testnevelő tanártól kérhető (06-70/612-7700; katona.lszl@gmail.com)

Emléktúránkat egy dicső főhajtással a Tabánban, Semmelweis Ignác szülőházánál fejezzük be, ahol megkoszorúzzuk Egyetemünk névadójának sírját.

Katona László
túravezető
                                          Várszegi Kornélia
                                   SE Sportközpont Igazgató

Kategória: Nincs kategorizálva | A közvetlen link.