A Doktori Tanács elnökéből, a Doktorandusz Önkormányzat elnökéből és a doktori iskolák képviselőiből állóbizottság a doktori fokozatszerzések számának a Semmelweis Egyetem és az Országos Doktori Tanács által stratégiai célként elfogadott növelése érdekében támogatta azon pályázókat, akik nemzetközi, peer-reviewed, D1 vagy Q1 besorolású, impaktfaktorral rendelkező folyóiratban megjelent vagy közlésre elfogadott publikációval rendelkeznek. Fenti szakmai indok alapján a támogatásra javasoltak rangsora nem feltétlenül a pályázaton elért összpontszámok alapján került meghatározásra.

Megjelentek az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) 2019/2020-as tanévre szóló pályázatainak kiírásai.A pályázati felhívás és mellékletei az alábbi linken érhetőek el:

Csak postai úton nyújtható be a pályázat:
Cím:
Dr. Benyó Zoltán
a Doktori Tanács elnöke
Doktori Iskola Hivatala
Budapest 1085
Üllői út 26. fsz 8-9
Aktuális információk:
  • A leendő doktoranduszok (II. típus ) a 2019/20 1. félévi regisztrációs időszakban történő beiratkozással(legkésőbb 2019. szeptember 20-ig) létesítenek jogviszonyt.
  • A leendő doktorjelöltek (IV.) típus 2019. szeptember 20-i határidővel Egyetemi Doktori Tanácsi határozattal létesítenek jogviszonyt.
  • A doktorjelöltek (III. típus) esetén a fokozatszerzés megkezdésének dátumától számított két éven belül kell lennie a támogatási időszak záródátumának, ezért 10 hónapos támogatásra csak azok a doktorjelöltek pályázzanak, akik 2018. 06. 30. után indították fokozatszerzésüket.
  • Más elnyert pályázati támogatás esetén fő szabály, hogy ugyanarra a kutatási programra nem nyerhető el ÚNKP támogatás.
  • Az ÚNKP kutatási program kapcsolódhat a PhD kutatáshoz, de nem egyezhet meg vele.
  • A négy típusból ún doktorjelölti pályázatot (III. és IV. típus) kizárólag 2016. szeptember 1. előtt tanulmányaikat megkezdő pályázók nyújthatnak be
  • A Felsőoktatási szándéknyilatkozatot kérjük, hogy aláírás nélkül nyújtsa be, az aláíratást a Doktori Iskola Hivatala intézi
  • A Felsőoktatási szándéknyilatkozaton kérjük azt az Intézetet/Klinikát szíveskedjen megjelölni, ahol a kutatását végzi.
  • A Pályázati adatlapon a Karnál Semmelweis Egyetem Doktori Iskolát kérjük feltüntetni
  • a kutatócsoportra vonatkozóan alapadatokat kérünk megjelölni(pl. vezetője, létszáma, pályázati támogatás stb)
  • Pályázatot önköltséges hallgatók is benyújthatnak.
  • Az ÚNKP pályázathoz kapcsolódóan ismét szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy a hatályos jogszabályok alapján azok a hallgatók, akik 2016. szeptember 1. előtt kezdték meg tanulmányaikat, képzésüket lezárva fokozatszerzésre jelentkezhetnek. A fokozatszerzés megindításától számított 2 évig rendelkezhetnek doktorjelölti jogviszonnyal.Ezért a pályázati támogatásnál a hivatalos kezdő dátumot kell figyelembe venni.
  • Azok a hallgatók, akik 2016. szeptember 1.- t követően kezdték meg tanulmányaikat, 4 éves képzésben vesznek részt, hallgatói jogviszonyuk maximális időtartama 4 év.Mivel a korábbi rendszer része volt a fokozatszerzési eljárás, illetve doktorjelölti jogviszony így az új képzésben résztvevő hallgatók nem tudnak ÚNKP III. és IV. típusú pályázatot beadni.