Azoknak a hallgatóknak, akik 2016. szeptember 1. után kezdték meg tanulmányaikat és a 2017/18/2 félévben a negyedik félévre iratkoztak be, ennek a lezárásaként a hatályos jogszabályok alapján teljesíteniük kell a komplex vizsgát.
A vizsgára a hallgatóknak március 14-ig kell jelentkezniük a Dokumentumtárban található űrlap ( Jelentkezési lap komplex vizsgára) kitöltésével. A jelentkezési lapot a szakmai önéletrajzzal és publikációs listával a tudományági doktori iskola adminisztrátoránál kell leadni.
Az elméleti rész vizsgatárgyait ( 1 fő tárgy, 1 melléktárgy )és a vizsgabizottságot  a tudományági doktori iskolák határozzák meg, ezért a javaslattételi űrlapot (Javaslat a komplex vizsga tárgyakra és a komplex vizsga szakmai bizottságának tagjaira.) nem kell a hallgatóknak előzetesen kitölteniük. A vizsgával és a vizsgatárgyakkal kapcsolatban felmerülő kérdések esetén kérjük, hogy a tudományági doktori iskolákat keressék.
A komplex vizsga gyakorlati részében kutatásukról kell egy 8-10 perces prezentációban számot adniuk.
A komplex vizsga időszakokat a tudományági doktori iskolák határozták meg az alábbiak szerint.
Elméleti orvostudományok:
1-es 2-es program az augusztus-szeptemberi vizsgaidőszakban
3-as és 5-ös program a május-júniusi vizsgaidőszakban

Klinikai orvostudományok

1 program május 28-június 1.
3 program május 28-június 1.
5 program aug. 27-31.
8 program június 11.-i hét
10 program aug. 20- szept. 10.
12 program május 28-jún.1., szept. 3-7.
13 program szept. 3-7.
15 program június. 4-8.
16 program máj. 28-jún.1., szept. 3-7.
17 program május 23-án 10 óra
19 program szept. 1-10.

Gyógyszertudományok
augusztus 24-ére és 30.
A pótvizsgákra javasolt napok: szeptember 6, 7.

Mentális egészségtudományok
4/1. program: 2018. május-június
4/2. program: 2018. május-június és 2018. augusztus-szeptember
4/3. program: 2018. augusztus – szeptember

Idegtudományok
6/1 Neuromorfológia és sejtbiológia: május-június
6/2 Neuroendokrinológia: május-június
6/3 Funkcionális Idegtudományok: augusztus
6/4 feltöltés alatt
6/6 Biológiai pszichiátria: május-június

Molekuláris orvostudományok
augusztus vége

Patológiai tudományok
május 14-június 30

A doktori iskolák által fentebb megadott vizsgaidőszakok alapján az alábbi feladat és ütemterv kapcsolódik a komplex vizsgák előkészítéséhez.

Vizsgaidőszak: május-június:

Feladat Határidő Felelős
Komplex vizsgára jelentkezési lap benyújtása 2018. március 14. Hallgatók
Komplex vizsga bizottságai és vizsgatárgyak meghatározása, hallgatók részére a vizsgatárgyakról a tájékoztatás megküldése 2018. március 31. Doktori Iskolák
Komplex vizsga bizottságok jóváhagyása 2018. április 7. VMB
A vizsga napjának kitűzése, a bizottság tagjaival egyeztetés 2018. április. 14. Doktori iskolák
A vizsga napjáról és helyszínéről történő kiértesítése a hallgatóknak legkésőbb 1 hónappal a vizsganap előtt Doktori iskolák
A vizsgák és pótvizsgák lebonyolításának utolsó napja 2018. szeptember 10. Doktori iskolák

Vizsgaidőszak: augusztus-szeptember:

Feladat Határidő Felelős
Komplex vizsgára jelentkezési lap benyújtása 2018. március 14. Hallgatók
Komplex vizsga bizottságai és vizsgatárgyak meghatározása, a hallgatók részére a vizsgatárgyakról a tájékoztatás megküldése 2018. május 31. Doktori Iskolák