Életének 67. évében, hosszan tartó, súlyos betegség után elhunyt Dr. Rácz Károly, a Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsának egykori elnöke,
a II. számú Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára, korábbi igazgatója. Dr. Rácz Károlyt a Semmelweis Egyetem saját halottjának tekinti.
Dr. Rácz Károly professzor úr  a Klinikai Orvostudományok doktori iskola   Hormonális szabályozó mechanizmusok  program vezetője,a doktori iskola  alapító törzstagja, a molekuláris endokrinológia nemzetközi hírű  kutatója és klinikusa volt.
Diplomáját 1976-ban szerezte a Semmelweis Egyetemen.  PhD fokozatát a McGill egyetemen szerezte 1985-ben. Belgyógyász endokrinológus szakorvos, az MTA doktora 1997-től,  1996-tól az Semmelweis  Egyetem egyetemi tanára, 2009-től tanszékvezető egyetemi tanár,  2008-2009 között az Általános Orvostudományi Kar  dékánhelyettese, 2009 és 2015 között az Egyetemi Doktori Tanács elnöke, 2012-2015 között az Országos Doktori Tanács társelnöke volt.
Vezetésével 13 PhD hallgató szerzett doktori  fokozatot.
Dr. Rácz Károly professzor úr  a  Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájában végzett  több mint két évtizedes tevékenysége során személyében együtt képviselte a magas szakmai minőséget és a példaértékű humanitást.
Emlékét megőrizzük.
Dr. Tímár József