A Semmelweis Egyetem, I. sz. Gyermekklinikán felálló MTA-SE Lendület Nephrogenetikai kutatócsoport bioinformatika, genetika és molekuláris biológia iránt érdeklődő PhD hallgatót keres állami ösztöndíjas helyre, három évre.

A kutatócsoport monogénes vesebetegségek genetikáját és autoszomális recesszív kórképekben interallelikus interakciókat kutat egy korábbi eredményük alapján (1). Jelölt feladata gyakori recesszív betegségekben szenvedő gyermekek mutációs adatbázisának létrehozásában való részvétel, az adatbázis alapján interallelikus interakciókra utaló ellentmondások keresése és a talált interakciók sejtkultúrákon való igazolása lesz. Elsősorban frissen végzett, informatikai és laboratóriumi munka iránt egyaránt érdeklődő, motivált, együtt gondolkodó, innovatív orvost keresünk.

A jelentkezőktől kísérőlevelet, életrajzot és korábban végzett TDK munka esetén két referens elérhetőségét kérjük elektronikusan elküldeni az alábbi címre:

Tory Kálmán:  tory.kalman@med.semmelweis-univ.hu

Munkahely: Semmelweis Egyetem, I. sz. Gyermekklinika, 1083, Bókay J. u. 53.

1. Tory K, Menyhard DK, Woerner S, Nevo F, Gribouval O, Kerti A, Straner P, Arrondel C, Cong EH, Tulassay T, Mollet G, Perczel A, Antignac C: Mutation-dependent recessive inheritance of NPHS2-associated steroid-resistant nephrotic syndrome. Nat Genet 2014;46:299-304.