Pályázat leírása:
A Belga Királyság Királyi Akadémia Tengerentúli Tudományok Intézetének rendes éves tudományos versenyére szóló felhívása a 2015-ös és 2016-os évekre.

Pályázók köre:
A tudományos verseny nyitott, a világ minden részéről lehet jelentkezni pályamunkákkal. A nyertes munkákat 2.500 euróval díjazzák.

Támogatható tevékenységek:
Az Akadémia minden évben 3 kérdést határoz meg, amelyekre várják a pályázatok beküldését.

A 2015. évi verseny releváns kérdései:

• What are the most equitable human resource policies for health in low and middle income developing countries and what are their chances of success?
  • What can be the potential contributions of plant and/or animal biodiversity to improve nutrition security and health in developing countries?

A 2016. évi verseny releváns kérdése:

• A social and economic impact study, in the broad sense of the world (health, education, security…) is requested on the development of digital communications networks in emerging countries. The study may also deal with the possibilities of South-North cooperation given by digital networks through information exchange platforms in the field of research.

Támogatás összege: 2.500 euró

Egyéb fontos információk:
A versenyre eredeti és 3 évnél nem régebbi tudományos munkával, például PhD dolgozattal, vagy hasonló szintű tanulmánnyal lehet pályázni, amelyet a kérdések kihirdetését megelőzően még nem publikáltak. A pályamunkák nyelve angol, francia, holland, német vagy spanyol lehet.

Beadási határidő:
A pályamunkákat a 2015. évi verseny esetén legkésőbb 2015. március 1-ig; a 2016. évi verseny esetén legkésőbb 2016. március 1-ig kell eljuttatni 5 példányban az Akadémia Titkársága részére.

Bővebb információk: itt található