Tudományos kutatói álláshirdetés

A Semmelweis Egyetem, ÁOK, Kórélettani Intézete, Nephrologiai Kutató és Képző Központja

ORVOS / BIOLÓGUS munkatársat keres

orvosbiológiai kutatói állás betöltésére.

Kutatási terület:
Vesefibrózis molekuláris pathomechianizmusának in vivo és in vitro vizsgálata diabetesben, illetve TGF-ß indukált fibrózis modellekben.

Kutatási témák:
–          A podociták és mesangiális sejtek diabeteses károsodásának molekuláris mechanizmusai

–          A TGF-beta indukált myocardiális- és vesefibrózis progressziójának molekuláris mechanizmusainak feltárása
(A kutatási témák egyben meghirdetett PhD témák is.)

Témavezető: Dr. Kökény Gábor PhD

Feladatok:
–          diabeteses állatmodellek (egér, ill. patkány) alkalmazása, fibrózis indukciója
–          TGF-ß transzgenikus egerekben a transzgén hatásának vizsgálata eltérő genetikai háttéren
–          podocita, mesangiális és tubulus sejttenyészetben hiperglikémia, TGF-ß és AngII  kiváltotta különböző jelátviteli utak vizsgálata, azok serkentése ill. gátlása
–          genotipizálás, szövet- ill. sejtminták molekuláris analízise (fehérje- ill. génexpresszió vizsgálata)
–          mérési adatok feldolgozása
–          TDK hallgatók munkájának felügyelete

Alkalmazott módszerek:
Állatok kezelése, állati szövetek perfúziója, sejttenyésztés, immunhiszokémia és immuncitokémia, qualitatív PCR, mRNS és miRNS expresszió mérés quantitatív PCR-el, ChIP-PCR, immunoblot technikák, analitikai módszerek, ELISA.

Jelentkezési feltételek:
–          Orvosi vagy biológusi végzettség,
–          Angol nyelvtudás (C típusú nyelvvizsga)

Pályázásnál előny:
–          Laboratóriumi tapasztalat, ill. jártasság szövettani és/vagy molekuláris biológiai, sejttenyésztési módszerekben
–          Német nyelvtudás

Az állás betölthető: 2013. január 1-től

A témákkal kapcsolatos további információk az alábbi helyeken találhatók: