Iskolánk 2016. április 13-án rendezte meg a hagyományos szavalóversenyt. Meghívott vendégeink Papp Für János költő és zenekarából Ványai Anita voltak. Ők nyitották  az alsósok és a felsősök versenyét egy-egy megzenésített verssel, illetve a zsűri tanácskozása idején a gyerekeket bevonva, őket a legteljesebb mértékben megszólítva-megérintve koncertet is adtak. Másik vendégünk Mészöly Ágnes írónő volt. Ő egy verseskötetet hozott, amelyet különdíjként a -véleménye szerint – legjobb szavalónak ajánlott fel.

Köszönjük vendégeink közreműködését!
A zsűritagok: Dr. Pintér Henriett, Ujlakyné Nagy Margit, Mészöly Ágnes, Varga Anita, Beck Adrienne és Papp Für János voltak.

A tanulók 7 kategóriában indultak osztályfokuk és életkoruk szerint. Összesen 48 tanuló mérettette meg magát.

Eredmények:

I. kategória: