„Nagy tudós volt, a konduktív pedagógia megteremtője. Olyat alkotott, konduktív pedagógia rendszerével olyan eredményeket ért el, amilyeneket előtte ezen a területen soha senki.” (Karátson Gábor, 1967)

Hagyományainknak megfelelően 2016. szeptember 9-én és 12-én négy helyszínen került megrendezésre dr. Pető András születésének évfordulója alkalmából szervezett ünnepi megemlékezésünk:

Farkasréti temető (1124 Budapest, Németvölgyi út 99.), ahol Feketéné dr. Szabó Éva általános rektorhelyettes koszorút helyezett el Pető András sírhelyénél

Pető András Főiskola aulája (1125 Budapest, Kútvölgyi út 6.), ahol dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea a Pető András Főiskola rektora ünnepélyes köszöntőt mondott. Ezt követően óvodásaink műsora következett. A megemlékezés zárásaként elhelyeztük a megemlékezés virágait dr. Pető András mellszobránál.

Dr. Pető András emléktáblája (1055 Budapest, Stollár Béla u. 4.), ahol hagyományainkhoz híven senior konduktorokkal közösen emlékeztünk dr. Pető Andrásra. Az emlékbeszéd után a Konduktív Iskola gyermekeinek előadását hallgathattuk meg, majd közösen koszorút helyeztünk el az emléktáblára tiszteletünk jeleként. Végül megtekintettük a gyermekekkel együtt a Professzor lakóházát, történetekkel emlékezve személyéről.

Szombathelyi Városháza és emléktábla (9700 Szombathely, Kossuth Lajos utca 1-3.), ahol emlékülés – „Emlékezés Szent Márton 20. századi követőjére dr. Pető Andrásra és a 25 éves konduktív óvodai nevelésre Szombathelyen” – keretében Feketéné dr. Szabó Éva általános rektorhelyettes koszrút helyezett el névadónk szülőházánál, majd Földesi Renáta előadásával képviselte Főiskolánkat.