Betűméret: A A A

Molekuláris sejtbiológia I

ÁOK (6 kredit, kollokvium, Dr. Bánhegyi Gábor; AOKOVM464_1M)

2016/2017. tanév II. félév

Tanulmányi felelős: Dr. Sipeki Szabolcs

Leírás


Jön!

Előadások


Helyszín: EOK (Tűzoltó u. 37-47.) Szent-Györgyi terem
Időtartam: 55/60 perc
(ÁOK A-D: hétfőn 13:40-14:35 és szerdán 13:00-14:00)
(ÁOK E-H: hétfőn 16:05-17:00 és szerdán 8:00-9:00)
Oktatási
hét
DátumElőadás címeElőadó
1.I. 30. - II. 3.Eukarióta és prokarióta sejt, a genetikai információKeszler
A molekuláris biológia alapfogalmai, nukleinsavak szerkezete és funkcióiKeszler
2.II. 6-10.A kromoszómák és a DNS szerveződése IKeszler
A kromoszómák és a DNS szerveződése IIKeszler
3.II. 13-17.A DNS replikációja, hibajavítása, rekombináció IRónai
A DNS replikációja, hibajavítása, rekombináció IIRónai
4.II. 20-24.Transzkripció ICsala
Transzkripció IICsala
5.II. 27. - III. 3.Transzkripció IIICsala
A génexpresszió szabályozása, magi receptorokSipeki
6.III. 6-10.Transzkripciós faktorok, DNS-kötõ motívumokSipeki
A genetikai kód és a transzlációMészáros T.
7.III. 13-17.Poszttranszlációs fehérjemódosítások, folding, minőségellenõrzésMészáros T.
8.III. 20-24.Proteosztázis, az ubikvitin-proteaszóma rendszer, az autofágia és válfajai IBánhegyi
Proteosztázis, az ubikvitin-proteaszóma rendszer, az autofágia és válfajai IIBánhegyi
9.III. 27-31.Mobil genetikai elemek, vírusok ICsala
Mobil genetikai elemek, vírusok IICsala
10.III. 3-7.Gének és a genom evolúciója, epigenetika INemoda
Gének és a genom evolúciója, epigenetika IINemoda
11.IV. 18-21.Molekuláris biológiai technikák IRónai
12.IV. 24-28.Molekuláris biológiai technikák IIRónai
13.V. 2-5.Molekuláris biológiai technikák IIIRónai
14.V. 8-12.Bioinformatika, rendszerbiológia IKapuy
Bioinformatika, rendszerbiológia IICsermely

Gyakorlatok


Helyszín: EOK (Tűzoltó u. 37-47.) 1. emelet, D fésű
HétDátumGyakorlat / Konzultáció
1.I. 30. - II. 3.Fehérjék I
2.II. 6-10.Fehérjék II
3.II. 13-17.Papír- és vékonyréteg-kromatográfia*
4.II. 20-24.Gélelektroforézis*
5.II. 27. - III. 3.Ureáz enzim vizsgálata
6.III. 6-10.
(péntek 11.00-13.00 szünet)
β-Galaktozidáz
7.III. 13-17.
(szerda szünet)
Molekuláris biológia (K)
8.III. 20-24.Demonstráció (szóbeli)
9.III. 27-31.Plazmidemésztés*
10.IV. 3-7.PCR-genotipizálás I*
11.IV. 18-21.
(hétfõ szünet)
PCR-genotipizálás II*
12.IV. 24-28.
(szerda szünet)
Biotechnológia (K)
13.V. 1-5.
(hétfõ szünet)
Zárthelyi dolgozat (írásbeli beszámoló)
14.V. 8-12.Oszlopkromatográfia

*csoportokként más-más sorrendben, lásd a részletes programot (ÁOK A-D és ÁOK E-H)

Csoportok


CsoportGyakorlatvezetőNapIdőpont
ÁOK A/1HrabákHétfő8:15-11:30
ÁOK A/2KukorHétfő8:15-11:30
ÁOK A/3MüllnerHétfő8:15-11:30
ÁOK B/1NémethHétfő8:15-11:30
ÁOK B/2BartaKedd14:15-17:30
ÁOK B/3LédecziPéntek11:30-14:45
ÁOK C/1KukorCsütörtök11:50-15:05
ÁOK C/2SarnyaiCsütörtök11:50-15:05
ÁOK C/3SőtiCsütörtök11:50-15:05
ÁOK D/1SzeitnerCsütörtök11:50-15:05
ÁOK D/2SipekiCsütörtök11:50-15:05
ÁOK D/3Mészáros Gy.Péntek11:30-14:45
ÁOK E/1Mészáros Gy.Szerda14:00-17:15
ÁOK E/2NemodaSzerda14:45-18:00
ÁOK E/3NémethSzerda13:15-16:30
ÁOK F/1VereczkeiKedd14:30-17:45
ÁOK F/2Mészáros Gy.Kedd14:30-17:45
ÁOK F/3VántusKedd14:30-17:45
ÁOK G/1VereczkeiSzerda11:15-14:30
ÁOK G/2VántusSzerda11:15-14:30
ÁOK G/3AndrásSzerda11:15-14:30
ÁOK H/1SipekiPéntek8:00-11:15
ÁOK H/2Mészáros T. / PerczePéntek8:00-11:15
ÁOK H/3TányaPéntek8:00-11:15

Tételek


Jönnek!

Letöltés


Előadásábrák, konzultációs anyagok, gyakorlati jegyzetek és egyéb kiegészítések a tananyaghoz innen tölthetők le.
A letöltésekhez szükséges jelszót minden jogosult személyesen a gyakorlatvezetőjétől tudhatja meg.