Betűméret: A A A

Tájékoztató hallgatók részére a tömbösített oktatás bevezetéséről

A 2018/2019-es tanévben a Semmelweis Egyetem Ortopéd Klinikáján is tömbösített oktatást vezetünk be.

A félév kezdetétől a csoportok tömbösített oktatásban tanulják az ortopédiát. Ennek lényege, hogy egy adott medikus csoport a Klinikán 2 hetet tölt el; ennek során tantermi előadást hallgat és gyakorlati oktatásban is részesül. A magyar csoportoknál az oktatás az alábbi órarend szerint fog történni:

Az 1. félévben a 2. évfolyamfél csoportjai vesznek részt ortopéd oktatásban az alábbi beosztás szerint:

Egy adott oktatási blokkban, amely 2 hétig tart egyidejűleg két magyar csoport fog megjelenni Klinikánkon. A két csoportot az adott blokkhoz kijelölt 3 oktató között egyenlő arányban kell szétosztani, és 3 tankört kialakítani. A beosztást a diákok első megjelenésekor a tantermi előadás elején a gyakorlatvezetők végzik el.

Hallgató hiányzása esetén pótlásra a félév utolsó 2 hetes pótlásra fent tartott oktatási blokkjában lesz lehetőség.