Az új szervezeti egység a Semmelweis Egyetem alapításának 250. jubileumi évében kezdi meg a működését. A Rehabilitációs Medicina Tanszék létrehozása az egyetem orvosképzését érintő kurrikulomreform szerves része, melynek köszönhetően 2020-tól az ötödéves blokkgyakorlatok között elindulhat a rehabilitációs medicina, mint kötelező tantárgy. Az új szervezeti egység az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet (OORI) bázisán egy új, modern hidro-sport-ergoterápiás egységekkel ellátott tömbépületben fog működni, ahol 422 fekvőbeteg ágyon a legsúlyosabb hazai eseteket – vegetatív állapotú betegek, magas nyaki gerincvelő bénultak, végtag amputáltak, politraumatizáltak – látják el. Az új tanszék létrehozásának köszönhetően mélyülhetnek a már létező együttműködések az egyetem és az OORI között, emellett új, még hiányzó területek lefedése is megvalósítható, egyebek mellett új alapokra helyeződhet a posztgraduális szakorvos és PhD-képzés is, megteremtve ezzel a közös kutatások lehetőségét.

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Szalon (1085 Budapest, Üllői út 26., 1. emelet 108.)
Időpont: 2019. október 3. (csütörtök), 11 óra

A megnyitó ünnepség programja:

Köszöntő:
• Dr. Merkely Béla rektor

Ünnepi beszéd:
• Dr. Cserháti Péter főigazgató, Országos Rehabilitációs Intézet
• Dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea dékán, Pető András Kar
• Dr. Dénes Zoltán tanszékvezető, orvosigazgató, Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet
• Dr. Kullmann Lajos professor emeritus, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet korábbi főigazgatója

Kérjük, részvételi szándékukat október 2-án 15 óráig a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezzék!