Betűméret: A A A

MEGHÍVÓ: Megtörtént az ezredik beteg májtranszplantációja a Semmelweis Egyetemen

Megtörtént az ezredik beteg májtranszplantációja a napokban a Semmelweis Egyetemen. A beavatkozás egy végstádiumú, májcirrózistól szenvedő, 61 éves nőbeteg életét mentette meg. A beteg jól van, már a sebészeti osztályon lábadozik.

Januárban volt 24 éve, hogy ezt az eljárást alkalmazzák Magyarországon. Az első sikeres májátültetést is a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján végezték, ahogy azóta mindegyiket, Magyarországon ugyanis kizárólag itt érhető el ez a beavatkozás. A sikeres májátültetés program feltétele a megfelelő humánerőforrás: a májtranszplantáció előkészítésében, egyetlen műtét elvégzésében és az utókezelésben több mint 50 dolgozónak, 4-5 belgyógyásznak, 12 sebésznek, 10 aneszteziológusnak és nem utolsó sorban több mint 25 szakasszisztensnek van meghatározó szerepe.
Az ezernél is több beavatkozásról, illetve új eljárások bevezetésének lehetőségéről tartunk sajtótájékoztatót.

Időpont: 2019. 09. 16. (hétfő) 9.00
Helyszín: Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinika; 1088 Budapest, Baross u. 23-26. 2. emelet, Társalgó (Látogató Fogadó)

Program:
9:00-9:05 Dr Merkely Béla rektor
9:05-9:10 Dr. Bódis József felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős  államtitkár, ITM
9:10-9:15 Dr. Csányi Endre Péter egészségügy szakmai irányításáért felelős helyettes államtitkár, EMMI
9:15-9:20 Dr. Kóbori László, igazgató Transzplantációs és Sebészeti Klinika

A sajtótájékoztató után interjú készíthető az érintett beteggel és a beavatkozást végző orvosokkal.

Részvételi szándékukat a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezhetik 2019. 09. 15-én 17 óráig. További információkat is ugyanezen a címen kérhetnek.

A bejegyzés kategóriája: Cikkek
Kiemelt szavak: .