Ünnepélyes esküt tesz a Semmelweis Egyetemen az utazás előtt a XXII. Szervátültetettek Világjátékán résztvevő magyar csapat. A 32 vese-, 9 máj-, 3 kombinált vese- és máj-, 1 tüdő-, 3 szív- és 6 csontvelő-átültetett sportoló 11 sportágban képviseli Magyarországot a nemzetközi eseményen 2019. augusztus 17-24. között Nagy-Britanniában, Newcastle városában.

Időpont: 2019. augusztus 10. (szombat) 11:00
Helyszín: Semmelweis Egyetem, Szalon (1085 Budapest, Üllői út 26., 1. emelet 108.)

Az eseményen beszédet mond:
Sárfalvi Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkára
Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem klinikai rektorhelyettese
Dr. Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke
Berente Judit, a Magyar Szervátültetettek Szövetségének elnöke

Kérjük, részvételi szándékukat augusztus 9-én 14 óráig a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezzék! További információt ugyanezen a címen kérhetnek.