Új tantárgy indul 2019 szeptemberétől a Semmelweis Egyetem megújuló curriculumának részeként az intézmény Népegészségtani Intézete és a Szenátus idén február 21-i ülésén megalapított Semmelweis Egészségfejlesztési Központ együttműködésében. A harmadévtől választható, orvostanhallgatóknak szóló kurzus célja, hogy a megalapozott módszertan mentén kiképzett hallgatók aktívan részt vegyenek az egészségfejlesztésben és a szűrésekben.

A Semmelweis Egészségfejlesztési Központ azért jött létre, hogy megteremtse az egészségmegőrzés korszerű szervezeti kereteit. Az egyetem ezen társadalmi szerepvállalásával segíteni kívánja egyrészt a lakosság egészségi állapotának javulását, másrészt az egyetemi hallgatók prevenciós fókuszú szemléletbővítését, gyakorlati készségeik fejlődését.

Helyszín: 1094 Budapest, IX. Tűzoltó utca 37-47. Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központ (EOK)

Időpont: 2019. május 11. 13:30

Interjúkészítési lehetőség Dr. Merkely Bélával, a Semmelweis Egyetem rektorával és Dr. Papp Magorral, a Semmelweis Egészségfejlesztési Központ vezetőjével

Részvételi szándékát a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezheti 2019.05.10. 11 óráig.