190 millió forintból újította fel a Semmelweis Egyetem az ország egyetlen NEAK finanszírozott 24 órás sürgősségi fogászati osztályát. A Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet Betegfelvételi és Sürgősségi Osztályára a főváros és az ország minden területéről érkezenek páciensek. A sürgősségi osztályon havonta átlagosan 5100 beteget látnak el, hétvégente és ünnepokon napi 160-170 pácienst kezelnek. A hat hónapig tartó munkálatok során megtörtént a teljes géppark cseréje és a váróterem bővítése is, ezenkívül új röntgen részleggel és sorszámkiadó rendszerrel bővült az osztály.

Időpont: 2019. március 11. (hétfő), 9:00

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet, cím: 1088 Budapest, Szentkirályi utca 40.

Program:
9:00-9:05 Dr Merkely Béla rektor – Köszöntő
9:05-9:10 Dr. Kivovics Péter, igazgató – A Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet bemutatása, a felújítás részleteinek ismertetése

Az ünnepélyes átadó után lehetőség lesz interjúkat és vágóképeket készíteni a felújított osztályon.

Részvételi szándékukat a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezhetik 2019. március 8-án 14 óráig. További információkat is ugyanezen a címen kérhetnek.