Folyamatos éjszakai, gépi lélegeztetésre szorult az a ritka betegségben szenvedő ötéves kisfiú, akin először hajtottak végre Magyarországon úgynevezett rekeszizompacemaker-beültetést. Az Európában is ritkaságszámba menő műtétet a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikáján végezték május végén. A kisfiú az operáció óta jól van, légzése szabályos és folyamatos, gépi lélegeztetésre már nincs szüksége. A sikeres beavatkozás részleteiről sajtótájékoztatón számolunk be.

Időpont: 2018. 07. 03. (kedd), 10 óra
Helyszín:         Semmelweis Egyetem, I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika, könyvtár
cím: 1083, Budapest, Bókay u. 53-54.

Program:
10.00 – 10.05
Dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora: Innováció az egészségügyben, és annak hatása az orvosképzésre

10.05 – 10.10
Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának igazgatója: Innovatív beavatkozások jelentősége a gyermekgyógyászatban, a rekeszizompacemaker-beültetés körülményeinek ismertetése

10.10 – 10.20
Dr. Lódi Csaba, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának osztályvezető adjunktusa: A rekeszizom-pacemaker működése

10.20– 10.25
Egy műtétre váró kislány édesapja

A helyszínen lehetőség nyílik egyéni interjúk és vágóképek készítésére.

Részvételi szándékukat a hirek@semmelweis-univ.hu címen jelezhetik 2018. július 2-án 16 óráig. További információkat is ugyanezen a címen kérhetnek.