Egészségügyi válsághelyzeti gyakorlat a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság és a Semmelweis Egyetem munkatársainak közreműködésével

Egy kisteherautó és egy személyautó összeütközik, veszélyes folyadék ömlik az úttestre, néhány járókelő rosszul lesz, a szomszédos Semmelweis Egyetemhez tartozó Transzplantációs és Sebészeti Klinikán elrendelik az elzárkózást. Ezek a leglátványosabb elemei a Semmelweis Egyetem egészségügyi válsághelyzeti gyakorlatának, amelyet 2016. október 12-én 13 órától tartanak Budapesten a VIII. kerületben, a Szentkirályi utca 44. előtt, illetve a klinika mélyföldszintjén és magasföldszintjén.

A gyakorlat miatt Budapest érintett területén forgalomkorlátozásra is számítani kell:

• október 12-én 12:30 és 17:00 óra között lezárják az autósforgalom elől a Szentkirályi utcát az Üllői úttól a Baross utcai torkolatig, a korlátozásról táblákon is tájékoztatják a közlekedőket
  • október 12-én 12:30 és 15:00 óra között az átmenő gyalogosforgalom is szünetel az érintett szakaszon, a Semmelweis Egyetemhez tartozó Fogorvostudományi Oktatási Centrumot azonban a gyakorlat ideje alatt is meg lehet közelíteni gyalogosan az Üllői út felől
  • parkolni már október 11-én estétől másnap 17:00 óráig tilos lesz a Szentkirályi u. 45. és 47. közötti szakaszon, valamint a Baross utca 21. előtt

A Semmelweis Egyetemhez tartozó Fogorvostudományi Oktatási Centrum a gyakorlat ideje alatt is zavartalanul működik.

A gyakorlatra várjuk a sajtó munkatársait: az imitált baleset 13 órakor kezdődik, majd perceken belül megérkeznek a tűzoltók. Az elzárkózás részeként bezárják a Klinika Baross utcai főbejárati ajtaját, az ablakokat, és lekapcsolják az előtér szellőztetését, majd a Szentkirályi utcai nagykaput is bezárják védőálarcban. A mély- és magasföldszinten a balesethez közel eső homlokzat helyiségeit lezárják, az ott tartózkodó egészségügyi személyzetet és a járóbeteg-ellátásban résztvevőket az épület másik végében lévő helyiségekbe terelik, és az oda vezető nyílászárókat bezárják.

Vágóképek szempontjából a gyakorlat leglátványosabb elemei:

13.00 – baleset Budapesten, a Szentkirályi utca 44. előtt

13.05 – egy „járókelő” eszméletét veszti

13:05-13:15 – a tűzoltók érkezése, majd megkezdik a műszaki mentést

Eközben a tűzoltás vezetője elrendeli az „elzárkóztatást” a Semmelweis Egyetem Transzplantációs és Sebészeti Klinikáján.

Amennyiben szeretnének interjút készíteni Mészáros Istvánnal, a Semmelweis Egyetem Biztonságtechnikai Igazgatóságának vezetőjével, kérem, hogy jelezzék a hirek@semmelweis-univ.hu címen. Részvételi szándékukat is ugyanerre a címre várjuk.