Hozzávetőleg 33 ezer vak és csaknem 220 ezer 50 éves, vagy annál idősebb látássérült ember él az országban – egyebek mellett ez derült ki a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika kutatócsoportja országos vizsgálatából, amely a Lions Klubok Nemzetközi Alapítványa és Magyarországi Szövetsége, a Vakok Állami Intézete és a Magyar Diabetes Társaság támogatásával valósult meg. A három hónapig tartó vizsgálat eredményeit sajtótájékoztatón ismertetik a szűrőprogram szervezői.

Időpont: 2016. május 12. csütörtök, 11 óra
Helyszín: SE Belső Klinikai Tömb, udvar (bejárat: 1085 Mária u. 41.)
A szűrőbusz az I. Sz. Patológia és a Szemészeti Klinika között parkol.

Megszólalók:
Dr. Németh János egyetemi tanár, az országos szűrővizsgálat vezetője
Dr. Nagy Zoltán Zsolt, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója
István Zsolt, a Lions Clubok Magyarországi Szövetsége kormányzója
Szabóné Berta Irén a Vakok Állami Intézetének igazgatója

Interjú lehetőség a helyszínen, ahol a sajtótájékoztató után bemutatják azt is, hogy milyen vizsgálatokat végeztek a szűrőprogram résztvevőin.

Kérjük, hogy részvételi szándékukat előzetesen jelezzék a hirek@semmelweis-univ.hu e-mail címen. Amennyiben parkolni szeretnének, kérjük, hogy adják meg a rendszámot is.