Húsz középiskolásokból álló csapat méri össze tudását az I. Semmelweis Egészségverseny döntőjében április 2-án, szombaton. A Semmelweis Egyetem száz orvostanhallgatója interaktív feladatokkal teszteli az ország valamennyi pontjáról érkező, ötfős csoportok tudását. A témák között szerepel egyebek mellett a szexuális- és mentálhigiéniás felvilágosítás, a drog, az alkohol és a dohányzás, a kardiovaszkuláris- és tumorprevenció, az egészséges táplálkozás, az elsősegélynyújtás, az újraélesztés, valamint a véradás és a transzplantációs felvilágosítás. A Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete által szervezett program célja, hogy megismertessék a diákokkal, hogyan tehetnek minél többet az egészségük megóvása érdekében.

Helyszín: a Semmelweis Egyetem Elméleti Orvostudományi Központja (Budapest, Tűzoltó utca 37-47.)

Program:

09:00 – Regisztráció, csapatok fogadása

09:30 – Megnyitó, beszédet mond Dr. Molnár Miklós, az Általános Orvostudományi Kar graduális képzésért felelős dékánhelyettese

10:00-12:00 Verseny első része

13:30-14:00 – Előadás: a hallgatói élet, az egyetem és a szervező csapat bemutatása a versenyzőknek és kísérőiknek

14:00-16:00 Verseny második része

16:30 – Eredményhirdetés