A Semmelweis Egyetem egészségügyi ellátást biztosító intézeteiben, klinikáin és azokban az oktatási épületekben, ahol a vizsgaidőszak másképp nem szervezhető meg, valamint az egyetem könyvtáraiban, kollégiumaiban a korábbi évekhez hasonlóan nem lesz „szénszünet”.

A további szervezeti egységek vezetői saját hatáskörben döntenek arról, hogy december 19. péntek 14 órától 2015. január 4. vasárnap éjfélig bezárják-e az általuk vezetett irodákat, épületeket.

A bezárt területeken sem kapcsolják ki teljesen a fűtést, csak alacsonyabb hőfokra állítják. Az intézkedés a korábbi évek tapasztalatai alapján egy átlagos téli hónaphoz képest 10-15 millió Ft közötti működési költség megtakarítását jelenti az egyetemnek.