Időpont: 2014. november 9. vasárnap 11:00 óra

Helyszín: Semmelweis Egyetem, Nagyvárad téri Elméleti Tömb

Választható távok: 6 km (Akadémiai futás) és 21,1 km (félmaraton)

Az oktatókkal, hallgatókkal futnak sportolók és közéleti személyiségek, jelen lesznek olimpikonok: Gyenesei Leila öttusázó és Bárdosi Sándor bírkózó és a Játék Határok Nélkül magyar csapatának tagjai. Várhatóan rajthoz áll dr. Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora is. A férfi egészségért fut a Magyar Urológus Társaság és a Semmelweis Egyetem Urológiai Klinika közös csapata dr. Mezey György, a magyar labdarugó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya vezetésével.

Az esemény fővédnöke: Lovász László a Magyar Tudományos Akadémia elnöke

Védnöke: Dr. Simicskó István sportért felelős államtitkár és Dr. Zombor Gábor egészségügyi államtitkár

Tudás Útja futásA futás útvonala érint több (SE, BME, ELTE, Corvinus) egyetemet és a Magyar Tudományos Akadémiát is. A futóverseny célja a mozgás örömét és erejét egyre nagyobb körben népszerűsíteni, az egyetemistákat az egészséges életmódra, sportra nevelni, elősegíteni, hogy a mozgás a mindennapi életük része legyen.

Társszervezők:
MEFS – Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség
HOÖK – Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája
HKSE – Hallgatói és Közösségi Sport Egyesület
BPASZ – Budapesti Atlétikai Szövetség
BOE – Budapesti Orvostanhallgatók Egyesülete

A futóversen a hivatalos félmaratoni Budapest-bajnokság és nyílt egyetemi-főiskolai Európa-kupa is egyben

További információ az esemény honlapján.