Pályázati felhívás 2014/2015 A Semmelweis Egyetem az egészségügyet és az egészségtudományt érintő újságírás, hírközlés és tájékoztatás területén nyújtott kiemelkedő teljesítmény elismerésére KOPP MÁRIA MÉDIA DÍJAT és KOPP MÁRIA HÍRSZERKESZTŐI DÍJAT alapított. A díjak összértéke: bruttó 400.000,- Ft A díjat azok az újságírók kaphatják, akik a Semmelweis Egyetem oktatási-kutatási-gyógyítási tevékenységét bemutató hírközlést, egészségügyi és tudományos újságírást, ismeretterjesztést színvonalasan, értékteremtő módon művelik. RS17122_20130625-IMG_8384-media-dij-scrA Kopp Mária Média Díjra pályázni lehet a magyarországi írott, elektronikus (tv-rádió), hírügynökségi és online sajtóban 2014. március 2. és 2015. március 1. között megjelent tudósítással, publikációval, interjúval, riporttal, max. 30 perc hosszú rádiós/tévés összeállítással, műsorral. A Kopp Mária Hírszerkesztői Díjra pályázni lehet a magyarországi rádiók és televíziók hírblokkjaiban, vagy híradóiban 2014. március 2. és 2015. március 1. között elhangzott, megjelent anyagokkal illetve hírügynökségi tudósításokkal. A pályázatnak tartalmaznia kell: • a média, a műsor nevét • a cikk, tudósítás, riport vagy műsor publikálásának időpontját • a pályaművet (link, vagy csatolt word/pdf, vagy postán cd/dvd) • a pályamű megjelenésének egyértelmű igazolását (link, tördelt változat pdf-ben) • az alkotó, vagy alkotóközösség nevét, elérhetőségét (telefonszám, cím) Nevezési határidő: a pályázatokat elektronikusan, Word formátumban (linkekkel, csatolmányokkal) várjuk. Az élő linken nem elérhető hang és videó anyagokat postán CD/DVD-n kérjük elküldeni 2015. március 15-ig az alábbi e-mail címre: hirek@semmelweis-univ.hu vagy a következő címre: Semmelweis Egyetem, Marketing és Kommunikációs Igazgatóság, Kovács Eszter 1085 Budapest, Üllői út 26. Amennyiben az átküldött anyag nem igazolja egyértelműen, ellenőrizhetően a megjelenést, (tördelt cikk pdf-e vagy link) a pályázat érvénytelen. A beérkezett pályázatokat a szakmai és egyetemi vezetőségből álló bíráló bizottság legkésőbb 2015. május 15-ig bírálja el. A zsűri a díjakat éves rendszerességgel ítéli oda az arra érdemes szerzőknek. A pályázat eredményét honlapunkon közzétesszük, a nyerteseket külön értesítjük. Az ünnepélyes díjátadó várható időpontja: 2015 július eleje.