A Stephen W. Kuffler Kutatási Alapítvány Kuratóriuma és a Semmelweis Egyetem tisztelettel meghívja Önt
a 2013. évi
Stephen W. Kuffler Kutatási Ösztöndíj
átadására

A díjat a világhírű agykutató, Somogyi Péter, az Oxfordi Egyetem neurobiológia professzora alapította 2012-ben, amikor a Semmelweis Egyetem legrangosabb tudományos díját, a Semmelweis Budapest Award kitüntetést átvette. A díjjal járó tízezer eurót az alapítvány létrehozására ajánlotta fel. Célja mindezzel a jövő kutatóinak, kivételes tehetségű fiataloknak a támogatása.

2013-ban hat fiatal magyar kutató nyerte el az alapítvány ösztöndíját. Egyikük Kolossváry Márton, a Semmelweis Egyetem ÁOK negyedéves hallgatója, aki két területen kutat aktívan, az egyik az oxigénhiányos újszülöttek agyi károsodásának pontos meghatározhatósága. Célja, hogy egy MR vizsgálattal a gyermek pár napos korában már tudni lehessen, mi vár rá két évesen, milyen kezelésre van szüksége. Emellett az infarktus és a hirtelen szívhalál okait is vizsgálja, pontosan azt, hogy a koszorúér geometriájának öröklődése milyen szerepet játszik a betegség kialakulásában. A kutatásokban közös, hogy mindkettő modern képalkotó (MR és CT) módszereket alkalmaz.

Időpont: 2014. március 24. 10.00 óra
Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia, 1051 Budapest, Széchenyi tér 9. Kisterem

Az esemény nyilvános. Interjú készítési lehetőség a helyszínen.