Hátrányos helyzetű, tanulni vágyó, roma származású fiatalok jelentkezését várja a Semmelweis Egyetem (SE). A program a SE és az Avicenna International College kezdeményezésére indult. A cél, hogy a „felzárkóztatás” után a fiatalok megnövekedett esélyekkel felvételizhessenek az ország legnagyobb orvosképző intézményébe, a Semmelweis Egyetemre.

Jelenleg kilenc fiatal vesz részt a programban. 18-24 évesek, érettségizettek, vagy érettségi előtt állnak. A képzésre az ország különböző pontjairól érkeznek: a Nyírségből, Baranyából, Borsodból vagy a fővárosból. Hétvégenként kémiát, biológiát, angol nyelvet tanulnak, hogy felvegyék őket valamelyik orvosi egyetemre. De a program segíti őket abban is, hogy eljussanak a fővárosi színházakba, múzeumokba, vagy komolyzenei koncertekre.

Ősszel újra felvételizhetnek a tehetséges roma fiatalok, a képzésre folyamatosan várják a jelentkezőket:

Prof. Rosivall László, a Semmelweis Egyetem Kórélettani Intézetének igazgatója

E-mailen: rosivall.laszlo@net.sote.hu

Telefonon: 1/210-2956

Sajtókapcsolat: Kovács Eszter, sajtóreferens 06-20/663-2206, Szuchy Zsuzsa 20/663-2054