Betűméret: A A A

Kutatók Éjszakája 2017 a Semmelweis Egyetemen

Hetedik alkalommal vett részt a Semmelweis Egyetem az európai uniós támogatással megvalósuló Kutatók Éjszakája c. programsorozatban az idén. Az előző évekhez hasonlóan, az egyetem 28 klinikája és intézete több mint 120 érdekes előadással, laboratóriumi bemutatóval várta az érdeklődőket.

A látogatók betekintést nyerhettek – többek között – az aktuális kutatásokba a bőrgyógyászat, bőronkológia területén, ellátogathattak a bonctermek rémisztő falai közé vagy Dr. Csont rejtélyekkel teli világába.

Sok résztvevő érdeklődött az Egészségtudományi Kar munkatársai által tartott dietetikai, szülészeti, mozgásterápiás vagy rehabilitációs előadásai iránt, mások megismerkedhettek a legkorszerűbb vizsgálati és képalkotási módszerekkel.

Az egyetem által kínált programokon több mint 2500 látogató vett részt. A rendezvénysorozat 2018. szeptember 28-án a folytatódik – ez jó hír mind a mostani rendezvény résztvevőinek, valamint azok számára, akiknek ez évben nem volt lehetőségük megtekinteni az előadásokat.

A bejegyzés kategóriája: Egyéb, Hírek
Kiemelt szavak: .