Tájékoztató a Semmelweis Egyetem munkatársainak biztosított gyermekfelügyeletről

Tisztelt Munkatársaink!

A Semmelweis Egyetem a jelenlegi járványügyi helyzetben – a köznevelési intézményekben bevezetett tantermen kívüli, digitális munkarendre tekintettel – biztosítani kívánja munkatársainak a 14 éven aluli gyermekeik napközbeni kiscsoportos felügyeletét. Mivel a betegellátás területén egészségügyi dolgozóink jelenléte nem nélkülözhető, és a kisgyermekes munkavállalók sem mentesülnek a munkavégzési kötelezettség alól, fontosnak tartjuk, hogy minél többen éljenek az egyetem által felkínált lehetőséggel. A jelentkezéseket nem kizárólag a betegellátás területen dolgozóktól várjuk.
A gyermekek felügyelete két helyszínen történik.

Semmelweis Egyetem Napköziotthonos Óvodája (1089 Budapest, Elnök u. 4.)
Létszám: 50 fő
Ellátás: térítésmentes étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna)
Életkor: legfeljebb alsó tagozatos gyermek, online tanulás nem biztosított
Idő: munkanapokon 7-17 óráig

Pető András Kar, Gyakorló Általános Iskola (1118 Budapest, Villányi út 67.)
Létszám: 25 fő
Ellátás: 5 fős külön fürdőszobás csoportszobák, térítésmentes étkezés (tízórai, ebéd, uzsonna)
Online tanulást biztosítanak, konduktori segítséggel
(fogyatékos, halmozottan fogyatékos gyermeket is fogadnak, ez esetben szükség szerint a szállítás is megoldható a Szolgáltatási Igazgatóság segítségével)
Életkor: 14 éves korig, fogyatékosok esetében a fölött is
Idő: munkanapokon 7-19 óráig

A higiéniás feltételek mindkét helyszínen biztosítottak. A felügyelet során minden reggel orvos vizsgálja meg a felügyeletre érkező gyermekeket. Betegség esetén az elkülönítés biztosított.
A gyermekfelügyelettel kapcsolatos szervezési feladatokat mindkét helyszín vonatkozásában  Orbán Andrea ápolásfejlesztési koordinátor látja el (tel.: +36-20-670-1409, email: orban.andrea2@semmelweis-univ.hu).

A gyermekfelügyeletet az alábbi linkre kattintva a jelentkezési lap online kitöltésével lehet igényelni:

JELENTKEZÉS

Budapest, 2020. április 3.

Prof. Dr. Szabó Attila s.k.            Dr. Reichert Péter s.k.
klinikai rektorhelyettes              főigazgató