Az iskolai tanulmányaikat megkezdő, illetve folytató, köznevelésben részt vevő gyermekeik után 2019. évben az arra jogosult egyetemi közalkalmazottak az iskolakezdés támogatása érdekében az alábbi juttatásban részesülnek:

• köznevelésben résztvevő három vagy több gyermek esetén: 10.000 Ft/gyermek/dolgozó
  • köznevelésben résztvevő két gyermek esetén összesen: 21.000 Ft/dolgozó
  • köznevelésben résztvevő egy gyermek esetén összesen: 12.000 Ft/dolgozó

Ha a szülő a Semmelweis Egyetemen teljes munkaidős közalkalmazotti jogviszonyban áll, és az érintett gyermek(ek) után családi pótlékra jogosult, úgy az iskoláskorú gyermek(ek) után járó, fent meghatározott összegből 5.000 Ft-ot a Semmelweis Egyetem az iskoláskorú gyermek(ek) részére csekély értékű ajándékutalvány formájában biztosít. A fennmaradó összeget a közalkalmazottak a saját SZÉP kártyájuk választható alszámlájára történő utalás formájában vehetik igénybe.

A juttatás számfejtésére heti rendszerességgel kerül sor, első alkalommal a 2019. augusztus 5-én, majd ezt követően a hétfői napokon 16.00 óráig beérkező nyilatkozatok kerülnek még azon a héten feldolgozásra és számfejtésre.

A juttatással kapcsolatos további információk a tárgyban kiadott alábbi körlevélben olvashatók.

A Széchenyi Pihenő Kártya igénylésének megváltozásával kapcsolatos korábbi tájékoztatónk az alábbiakban olvasható: