Kedves Hallgatótársaim!

Tájékoztatlak Titeket, hogy a soron következő HÖK Küldöttgyűlési ülésen a testület tervezetten megválasztja a Szenátus hallgatói tagjait.

A megválasztható tagok számát a megválasztás idején betöltetlen helyekre tekintettel kell megállapítani, az SE HÖK jelenleg összesen 8 szenátusi tag delegálására jogosult.

Az eljárás részleteit az SE HÖK Alapszabálya tartalmazza, amely elérhető a következő linken:

A HÖK a Szenátusba a hatályos SZMSZ szerint legalább 7 főt jogosult delegálni, ezért a szenátus az SE HÖK elnökön kívüli tagjainak megválasztása során biztosítani kell, hogy a következő hallgatói csoportok mindegyikéből kerüljön tag megválasztásra:

• ÁOK hallgatói,
  • EKK hallgatói,
  • ETK hallgatói,
  • FOK hallgatói,
  • GYTK hallgató,
  • idegen nyelvű képzésben résztvevő hallgatók.

Ha nem kerül megválasztásra minden csoportból hallgató, akkor a hely betöltéséig csak a többi megválasztott tag minősül szenátusi delegáltnak, ez a többiek mandátumának érvényességét nem érinti.

A mandátum időtartamára a nemzeti felsőoktatási törvény és a HÖK mindenkori Alapszabálya irányadó.

A jelöltség feltétele:

A magyar nyelvű képzésben részt vevő hallgató jelölhetőségének feltétele, hogy az adott kar hallgatói legalább 2%-ának, és a karhoz tartozó részönkormányzati Választmány tagjai közül a betöltött mandátumok számának fele minusz egy főnek megfelelő számú tag ajánlását megszerzi.

Az idegen nyelvű képzésben részt vevő hallgató jelölhetőségének feltétele, hogy az adott képzési nyelven tanuló hallgatók legalább 2%-ának ajánlását megszerzi.

A szükséges hallgatótársi ajánlások száma:

• ÁOK: 91
  • EKK: 11
  • ETK: 71
  • FOK: 18
  • GYTK: 16
  • PAK: 6
  • angol: 38
  • német: 22

A részönkormányzati Választmányi tagokról, illetve létszámukról a Hallgatói Irodán kérhető felvilágosítás.

Az ajánlásokat kizárólag az SE HÖK pecsétjével ellátott ajánlásgyűjtő ív segítéségével lehet összegyűjteni. Kiemelten fontos, hogy az ajánlást adó személye megállapítható legyen (név, Neptun-kód)! Az ajánlásgyűjtő ív a Választási Bizottságtól igényelhető, és átvehető a Hallgató Centrum Hallgató Irodájában 08:00 – 16:00 óra között (cím: 1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.).

Ajánlást a hallgatók zaklatása nélkül a hallgató, illetve képviselője bárhol gyűjthet. Egy hallgató több jelöltet is ajánlhat, további előírásokat az ajánlásokkal kapcsolatban a HÖK Alapszabálya tartalmaz.

Az ajánlások benyújtásának határideje: a Küldöttgyűlés soron következő ülésének kezdete (az ülésre tervezetten október 24-26. közötti napokban került sor, a pontos időpont a vonatkozó szabályok szerint a HÖK honlapján közzétételre kerül: semmelweis.hu/ehok).

A pályázat benyújtásának módja: személyesen a Hallgatói irodán hétköznap 8.00 – 16.00 között, vagy emailen a hok.elnok@semmelweis-univ.hu, és a sehokeb@gmail.com, email címen, vagy személyesen az ülés helyszínén. A szavazásig szükséges az eredeti ajánlóívek bemutatása.

Jelen meghirdetés több nyelven történik, bármely eltérés esetén a magyar nyelvű változat tekintendő kötelező érvényűnek és hitelesnek.

Üdvözlettel,

Budai Marcell
ügyvivő elnök
SE HÖK

Dear Fellow Students!

I inform You, that on the next HÖK General Assembly meeting, the General Assembly will elect the new student members of the Senate.

Condition of the candidacy:

For hungarian students, commendation from at least 2% of the students from his/her Faculty, also at least 50% minus 1 commendation of the Faculty HÖK General Assembly members.

For students who study in non-hungarian language program, commendation from at least 2% of the students of his/her languag program.

The amount of the required commendations:

• ÁOK: 91
  • EKK: 11
  • ETK: 71
  • FOK: 18
  • GYTK: 16
  • PAK: 6
  • english: 38
  • german: 22

Commendations may be collected solely with the use of the commendation forms affixed with the stamp of the Students’ Union. Please pay attention to making the person having given the commendation identifiable! The commendation forms can be collected at Marketing Office of the Students’ Center (office number 3.) between 8 am. and 4 pm. (address: 1089 Budapest, Nagyvárad tér 4.).

The deadline for presenting the application: the beginning of the next General Assembly (assembly is planed to take place on October 24-26., proclamation is in 1-2 days.)

Presenting the application: personally in the Students Office on weekdays between 8.00 am- 16.00 pm or in e-mail for hok.elnok@semmelweis-univ.hu, and sehokeb@gmail.com, or personaly on the meeting.

This announcement is made in more than one languages. In case of differences between the Hungarian and the English version of the announcement, the Hungarian text shall be considered authentic.

Greetings,

Budai Marcell