Helyszín: A leírásnak megfelelően, ld. program

Dátum: 2019.06.24.

Időpont: 20.30 Helyszín: Pesti Vármegyeháza díszudvara (1052 Budapest V. kerület, Városház utca 7.)  Műsor: Richard Wagner: A bolygó hollandi – Nyitány Richard Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok – 3. felvonás, előjáték Johannes Brahms: II. D-dúr szimfónia Op. 73. Vezényel: Dubóczky Gergely A hangversenyt rossz idő esetén az ELTE Aula Magna termében (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.)…

A leírásnak megfelelően", "startDate":"2019-06-24", "endDate":"2019-06-24", "startTime":"20:30", "endTime":"22:30", "location":"A leírásnak megfelelően", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"A Medikus Zenekar nyáresti hangversenye", "label":"Naptárba"}

Időpont: 20.30

Műsor:
Richard Wagner: A bolygó hollandi – Nyitány
Richard Wagner: A nürnbergi mesterdalnokok – 3. felvonás, előjáték
Johannes Brahms: II. D-dúr szimfónia Op. 73.

Vezényel:
Dubóczky Gergely

A hangversenyt rossz idő esetén az ELTE Aula Magna termében (1053 Budapest, Egyetem tér 1-3.) tartják meg.

Az idén 250. jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem közel tíz esztendős zenekara 2018/2019-es sikeres évadát a Szent Iván-éjt követő napon kívánja zárni egy olyan különleges helyszínen, mint a Pesti Vármegyeháza festői szépségű klasszicista díszudvara, amely történelmi légkörével és kiváló akusztikájával egyedülálló hangulatot áraszt. Az együttes ez alkalomból a német romantika olyan kiválóságainak alkotásaitól merít, mint Johannes Brahms, illetve Richard Wagner. Brahms egyik legderűsebb kompozícióját, a II. D-dúr szimfóniát megelőzően az operaműfaj radikális megújítójaként ismert Richard Wagner két operájából hallhatunk részleteket. A bolygó hollandi fordulópontot jelöl Wagner fejlődésében, saját tanúsága szerint ezzel a művel lépett át az operaszöveg-készítő mesterember pályájáról a költőére. Míg a nürnbergi mesterdalnokok a szerző zenedrámai korszakának egyik korai remekműve, ebből az operából csendül fel a Szent Iván-éjt idéző harmadik felvonás előjátéka.

Vissza az Eseménynaptárba