Helyszín: Semmelweis Szalon, Semmelweis Egyetem, Budapest Üllői út 26.

Dátum: 2019.04.16.

Időpont: 16.00 Téma: SE ÁOK kutatócsoportok kutatásainak bemutatása endokrinológia, diabetológia témákban történő kutatások területén   Házigazdák: Dr. Falus András akadémikus, professzor emeritus – moderátor Dr. Tamás László egyetemi tanár, igazgató – üléselnök Dr. Kovács Gábor egyetemi tanár, igazgató Dr. Huszty Gergely egyetemi adjunktus   Program: Dr. Somogyi Anikó: Diabétesz: klinikai kérdések – kutatás (II. Sz.…

Semmelweis Szalon, Semmelweis Egyetem", "startDate":"2019-04-16", "endDate":"2019-04-16", "startTime":"16:00", "endTime":"18:00", "location":"Semmelweis Szalon, Semmelweis Egyetem", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"Kiemelt ÁOK Kutatócsoportok Fóruma", "label":"Naptárba"}

Időpont: 16.00

Házigazdák: Dr. Falus András akadémikus, professzor emeritus – moderátor
Dr. Tamás László egyetemi tanár, igazgató – üléselnök
Dr. Kovács Gábor egyetemi tanár, igazgató
Dr. Huszty Gergely egyetemi adjunktus

Program:
Dr. Somogyi Anikó: Diabétesz: klinikai kérdések – kutatás (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Horváth Csaba: A kistraumás csonttörés – kihívás és útkeresés (I. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Patócs Attila: A hormonrendszer örökletes daganatainak komplex diagnosztikája (Laboratóriumi Medicina Intézet)
Dr. Tóth Miklós: A II. Sz. Belgyógyászati Klinika endokrinológiai munkacsoportja klinikai tevékenységének bemutatása (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Balogh Mihály: A diabéteszes polineuropátia experimentális vizsgálati lehetőségei a Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetben (Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet)
Dr. Igaz Péter: MikroRNS-ek vizsgálatai endokrin daganatokban (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Fekete Andrea: A diabétesz sokszervi szövődményeinek vizsgálata preklinikai modelleken (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
Dr. Hunyady László: Hormonreceptorok működésének zavarai (Élettani Intézet)
Dr. Takács István: D-vitamin-hiányt befolyásoló belső és külső tényezők vizsgálata (I. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Szigeti Krisztián: Kvantitatív in vivo képalkotás és radiomika szerepe az endokrinológiában (Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet)
Dr. Lakatos Péter: Pajzsmirigy daganatok genetikai háttere (I. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Sármán Beatrix: 1-es típusú inzulinpumpás cukorbeteg nők preconcepcionális és terhesség alatt történő ellátása (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Ruisanchez Éva: Szfingolipid mediátorok vaszkuláris hatásai diabéteszes egérmodellben (Klinikai Kísérleti Kutató Intézet)
Dr. Török Dóra: Epigenetikai vizsgálatok idiopathiás és szindrómás gyermekkori obezitásban (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika)
Dr. Tabák Ádám: Epidemiológiai témájú kutatások a terhességi cukorbetegség és a diabéteszes szövődmények területén (I. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Kempler Péter: Neuropathia praediabetesben, diabetes mellitusban és egyéb belgyógyászati betegségekben (I. Sz. Belgyógyászati Klinika)
Dr. Firneisz Gábor: Genetikai tényezők szerepe a gestatios diabetes mellitus (GDM) kialakulásában és kezelésében, illetve a szülést követő nem alkoholos zsírmájbetegség metabolikus aktivitásában (II. Sz. Belgyógyászati Klinika)

A részvételi szándékát a titkarsag.aokdekani@med.semmelweis-univ.hu címen szíveskedjék jelezni az előkészületek optimalizálása céljából.
Az eseményre minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Vissza az Eseménynaptárba