Helyszín: ,

Dátum: 2017.10.14.

Időpont: 11:00 – 18:00 A vITathon egy maratoni ötletverseny egészségügyi adatok innovatív felhasználásával informatikai, egészségügyi és gazdasági érdeklődésű hallgatók számára. A hackathon hagyományaira épülő verseny lényege, hogy a szakterületek egyetemistái és frissdiplomásai egy csapatban, közösen válaszolnak valódi társadalmi-technológiai kihívásokra. A vegyes csapatokat a területet ismerő szakértők is támogatják mentorként a versenyben. A hackathon végén értékeljük…

", "startDate":"2017-10-14", "endDate":"2017-10-15", "startTime":"11:00", "endTime":"18:00", "location":"", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"VITATHON – „Az adat életet menthet” Egészségügyi Adatelemző Hackathon", "label":"Naptárba"}

Időpont: 11:00 – 18:00

A vITathon egy maratoni ötletverseny egészségügyi adatok innovatív felhasználásával informatikai, egészségügyi és gazdasági érdeklődésű hallgatók számára. A hackathon hagyományaira épülő verseny lényege, hogy a szakterületek egyetemistái és frissdiplomásai egy csapatban, közösen válaszolnak valódi társadalmi-technológiai kihívásokra. A vegyes csapatokat a területet ismerő szakértők is támogatják mentorként a versenyben. A hackathon végén értékeljük és díjazzuk az egyedi ötleteket és az elért eredményeket. A csapatok megoldásai emellett új egészségügyi vagy más tudományterületeken indított kutatások, vagy akár egy startup vállalkozás alapját is képezhetik.

vITathon 2017

A sorozat első, harmincórás versenyét 2017. október 13-14-én rendezi meg az Óbudai Egyetem a Semmelweis Egyetemmel közösen. Idén a dohányzás és a kapcsolódó egészségügyi problémák adatainak elemzése és új összefüggések feltárása lesz a csapatotok feladata big data módszerekkel. Itt kapcsolódik össze a két terület: a nagy adatbázisok kezelése informatikai, az elemzés pedig egészségügyi, gazdasági szaktudást igényel a csapatoktól.

Bővebb információ: www.vitathon.eu
Facebook: www.facebook.com/vitathon.eu

Az esemény leírása pdf formátumban innen letölthető.

Vissza az Eseménynaptárba