Helyszín: #_LOCATION, #_TOWN #_ADDRESS

Dátum: 2017.04.22.

MEDInPROT Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Program ELTE TTK Eötvös Terem 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/a északi épület 2017. április 22. szombat A konferencia programja 9.00                       Megnyitó (Perczel András) Köszöntőt mond Lovász László az MTA elnöke és Szalay Péter az ELTE tudományos rektorhelyettese NVKP nyertesek előadásai: 9.30                                        Magas mortalitású tumoros betegségek célzott kezelésére alkalmas biokonjugátumok és…

#_LOCATION", "startDate":"2017-04-22", "endDate":"2017-04-22", "startTime":"09:00", "endTime":"15:30", "location":"#_LOCATION", "options":["Apple","Google","iCal","Microsoft365", "MicrosoftTeams", "Outlook.com"], "timeZone":"Europe/Budapest", "iCalFileName":"MedInProt Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Program", "label":"Naptárba"}

MEDInPROT

Fehérjetudományi Kiválósági Együttműködési Program

ELTE TTK Eötvös Terem

1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/a északi épület

2017. április 22. szombat

A konferencia programja

9.00                       Megnyitó (Perczel András)

NVKP nyertesek előadásai:

9.30                                        Magas mortalitású tumoros betegségek célzott kezelésére alkalmas biokonjugátumok és moduljaik fejlesztése – Mező Gábor (ELTE)

10.00                                    Onkogén K-RAS mutációk: szerkezet alapú allél specifikus inhibítortervezés – Vértessy Beáta (BME)

10.30                                    A rossz prognózisú gyermekkori szolid tumorok vizsgálata – Győrffy Balázs (MTA)

11.00                   Az együttműködés szerepe a tudományos munkában (dr. Fülöp Márta, Komesz Rita)

11.15                     Kávé szünet/ Poszter beszélgetés

Szinergia V. nyertesek:

12.00                     Fehérje-fehérje kölcsönhatást gátló peptid in vivo hatásának tanulmányozása sejtpenetráló konjugátumok alkalmazásával (Alexa Anita – Bánóczi Zoltán)

12.10                     Nagy áteresztőképességű, jelölésmentes optikai rendszer kidolgozása gyulladási reakcióban résztvevő enzimek sejtes vizsgálatára (Cervenak László – Dobó József – Horváth Róbert)

12.30                     Poli(N-izopropil-akrilamid) és globuláris, valamint rendezetlen fehérjék hőmérsékletfüggő kölcsönhatásainak vizsgálata (Láng András –  Szabó Beáta – Osváth Zsófia)

12.40                     Aszkorbát kompartimentáció és epigenetika (Margittai Éva – Lőw Péter)

Gépidő II. nyertesek:

12.50                     Peptid-alapú hatóanyagszállító rendszerek biodisztribúciójának MRI vizsgálata  (Horváti Kata – Szigeti Krisztián – Kiss Éva – Voszka István)

13.00                     Peptidek LC-MS/MS karakterisztikájának javítása fluoros kémiai módosítással, proteomikai alkalmazásokhoz (Sármay Gabriella Schlosser Gitta – Rábai József – Vékey Károly)

13.20                     Antituberkulotikus hatású vegyületek és humán szérum α1-savas glikoprotein kölcsönhatásának spektroszkópiai vizsgálata (Bősze Szilvia – Zsila Ferenc)

13.30                   Kérdések, tervek, közös gondolkozás (Perczel András)

13.40                     Konferencia zárása / Sorsolás

14.00 – 15.30     Ebéd szünet/ Poszter beszélgetés

A regisztrált résztvevők között egy 50.000 Ft értékű konferenciatámogatást sorsolunk ki, ehhez regisztráljon „tagként” honlapunkon: http://medinprot.chem.elte.hu/hu/members/sign_in

Rendezvényünk idén is a Magyar Tudományos Akadémia támogatásával – az MTA Természettudományi Központ, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Semmelweis Egyetem együttműködésével valósul meg.

Sorsolás a konferencia zárásakor, addig is keressen minket a Facebook-on!

#_MAP

Vissza az Eseménynaptárba