Tájékoztató a Semmelweis Egyetem hallgatóinak a március 30-31. napokra elrendelt rektori szünetről.

Tisztelt Hallgatók!

Magyarország Kormánya 2020. március 11-én a 40/2020. (III. 11.) Korm. rendeletében az élet és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány (koronavírus) következményeinek elhárítása, az állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzet kihirdetéséről döntött. Az elrendelt veszélyhelyzetre tekintettel, valamint a Nemzeti Népegészségügyi Központ országos tisztifőorvosa által 2020. 03. 26-án kiadott normatív határozat értelmében többek között megtiltotta a felsőoktatási intézmények hallgatók általi látogatását, így a Semmelweis Egyetem Rektora a mai naptól kezdődően az alábbi tájékoztatást adja:

2020. március 30-31. napokra rektori szünetet rendel el.

2020. március 23-tól visszavonásig a hallgatóknak távoktatás keretében biztosítunk lehetőséget tanulmányaik folytatására. A fentebb megjelölt napokban (2020. március 30- 31.) központilag szervezünk a hallgatók számára az Egyetem által szervezett járványügyi, valamint a járványügyi helyzettel összefüggő akut és intenzív betegellátást érintő ismeretekről előadásokat, konzultációkat. Ennek programját a későbbiekben küldjük meg.

Tisztelettel:
Dr. Merkely Béla