Szappanos Márton, a Fogorvostudományi Kar másodéves hallgatója ezüstérmet szerzett a hétvégén rendezett Budapesti Egyetemi és Főiskolai Országos Tenisz Bajnokságon, ahol több felsőoktatási intézmény legjobb sportolói mérték össze tudásukat.

Szappanos Márton már hétéves kora óta teniszezik, korosztályában mindig eredményesen szerepelt, négyszeres korosztályos magyar bajnok, a felnőtt magyar ranglista hatodik helyén áll. Marci fő erőssége ellenfelei szerint az egykezes fonákütés, mely több magyar bajnoki címhez is hozzásegítette már. Mint elmondta, a tanulás mellett kevesebb ideje marad versenyszerűen űzni a sportágat, de kisebb hazai bajnokságokon részt vesz. Jelenleg a következő fedettpályás Magyar Bajnokságra készül, amit februárban rendeznek a BOK csarnokban. A tenisz nem csak fizikailag, de mentálisan is komoly felkészülést igényel – vélekedett Szappanos Márton, aki számára nem volt kérdés a pályaválasztás, hiszen családjában többen is az orvosi pályát választották. A hallgató úgy véli, a sportban szerzett kézügyességét a fogorvosi gyakorlatban is tudja majd kamatoztatni.

Bódi Bernadett
Fotó forrása: Szappanos Márton