A Semmelweis Egyetem és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság 2019. március 26-án 10 órától tűzriadó gyakorlatot tartott a Nagyvárad téri Elméleti Tömb (NET) területén. A gyakorlat részeként az épületet teljesen kiürítették és tűzoltókat is a helyszínre hívtak.

A gyakorlati helyzet az volt, hogy a NET 12. emeletén, műfüst segítségével szimulált tüzet az egyetem munkatársai nem tudják eloltani, így értesítik a területileg illetékes tűzoltó hatóságot. Az épületre vonatkozó tűzriadó tervnek megfelelően az épületet teljesen kiürítették.

A tűzriadó gyakorlaton a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság is részt vett. Ezért 10 órától tűzoltóautók érkezésére, valamint a NET-ben és környékén a katasztrófavédelem, illetve az egyetem munkatársainak (egyes esetekben speciális védő- vagy megkülönböztető felszerelésben történő) jelenlétére lehetett számítani.

Keresztes Eszter
Kiemelt képünk illusztráció! Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem